Dnes má svátek: enk
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na listopad 2018 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 02. 11. 2018, 06:24

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVyberte si z naší nabídky nových knih na listopad 

Knihy vycházejí, ale bez čtenářů se daleko nedostanou.

                                                                         /. Fontana

 

… z populárně-naučné literatury

1.:  MAREK, P.:  Pernštejnské ženy: Marie Manrique de Lara a její dcery ve službách habsburské dynastie.  Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 2018.

2.:  UNTERREINER, K.:  Poslední habsburský císař Karel I. : mýty a pravda.  Líbeznice: Víkend, 2018.

3.:   TOMAN, V.:  Na gorrille do Ruska : vyprávění o velké cestě na malém motocyklu.  Klatovy: Aceboard, 2018.

4.:  ČERVENKA, J. M.:  Barevné rozcestníky : netradiční toulky současnou Asií.  Praha: Epocha, 2018.

5.:  SCHARSCHMIED, H.:  Děti systému, aneb, Juvenilní justice nezákonného odebírání dětí z biologických rodin: autobiografická kniha faktu.  Krásno: Johanna Helga Scharschmied, 2018.

… pro děti a mládež

1.:  VELÍŠEK, M.:  Můj stát : putování za českými patrony.  Praha: Euromedia, 2017.

...z beletrie

1.:  ROHROVÁ, A.:  Lágr.  Praha: Volvox Globator, 2018.

Děj autobiografického románu Lágr začíná v roce 1943, kdy byla Angela Rohrová po zatčení a ročním pobytu ve vyšetřovací vazbě umístěna do přerozdělovacího baráku táborového komplexu v Nižním Tagilu. Aby věznění přečkala, udala, že je lékařka, a pracovala tedy jako kvalifikovaný zdravotník, což sice nebylo snadné, ale umožňovalo to alespoň zlomek svobody.

2.: ILLES, G.:  Natchez v plamenech : první díl trilogie.  Praha: Talpress, 2018.

Místo, aby se chystal na blížící se svatbu, musí Penn Cage, bývalý prokurátor a nyní starosta Natchezu v Mississippi, řešit nečekané problémy. Jeho otec, vzor ctnosti, válečný hrdina a všemi milovaný lékař Tom Cage, je obviněn z vraždy afroamerické zdravotní sestry, s níž v minulosti – v pohnutých šedesátých letech – pracoval. Penn je odhodlán mu pomoci, avšak otec jeho úsilí bojkotuje.

3.:  LEVY, D.:  Horké léto.  Praha: Slovart, 2018.

Mladá antropoložka Sofia se již celé roky snaží vyřešit záhadu matčiny nevysvětlitelné chorobv. Z Rose a jejich věčných nářků a stížností je již celá zničená, ale na druhé straně pro ni představují únik před vlastním neuspokojivým životem, za který se stále zdráhá převzít zodpovědnost. Společně s matkou odcestují na vyprahlé pobřeží Španělska, kde hodlají navštívit věhlasného lékaře, do něhož vkládají naději, že by mohl vyléčit Rosino podivné ochrnutí. Je to její poslední šance.

 4.:  MINÁŘ, J.: Heydrich, Geli a Eva.  Brno: Moba, 2018.

 18. září 1931 byla nalezena v Hitlerově mnichovském bytě v kaluži krve a s pistolí u ruky třiadvacetiletá Angela Raubalová, přáteli zvaná Geli. Oficiální závěr vyšetřování zněl - sebevražda. Stopy jsou zahlazeny, kdo projeví pochyby, mizí ze scény. Na Štědrý den roku 1937 na Šumavě havarovalo nárazem do svahu Huťské hory dopravní letadlo společnosti Air France. Všichni na palubě zahynuli. Jak spolu souvisí tyto dvě události? Mrtvá dívka byla neteř Adolfa Hitlera, o níž se šířily fámy, že byla něco více než jen jeho příbuzná. Letadlo – příčina havárie nebyla dodnes plně objasněna – mělo přepravovat kompromitující materiál na nacistického vůdce o jeho podílu na Angelině smrti. 

5.:  ČERNÁ, J.:  Vladislav II.: nečekaný vzestup zavrženého dědice.  Frýdek-Místek: Alpress, 2018.

Vladislav má pověst nezodpovědného mladíka – holduje ženám, vínu i jiným světským radovánkám. A právě takového panovníka potřebuje na trůn česká šlechta, aby mohla sama posílit vliv a moc. Ale Vladislav se svého úkolu zhostí k neblahému překvapení všech velmi svědomitě a stejně svědomitá se zdá být i jeho volba české královny – krásné, bohaté a chytré Judity.

6.:  WALDEN, L.: Dědictví maorského náčelníka. Frýdek-Místek: Alpress, 2018.

Když si mladá novinářka Sarah Williamsová přečte v den svých třicátých narozenin dopis, který ji napsala přítelkyně její matky, nemůže uvěřit, co se právě dověděla: slavný německý badatel Ludwig Dehn, kterého nařkla z odcizení maorských památek, je její pradědeček! Šokovaná nečekanou zprávou se Sarah vydává odhalit tajemství i prokletí, jaké její původ nese.

7.:  HIEKKAPELT, K.:  Bezbranní.  Brno: Host, 2018.

Na konci mrazivé zimy se Anna potýká s několika složitými případy. Policii se nedaří zjistit totožnost starého muže, kterého na odlehlé silnici přejelo auto. Místo činu budí podezření. Proč ve sněhu nejsou žádné stopy? Byl muž vůbec naživu, když do něj vůz narazil? Anně nedá spát ani podivné úmrtí narkomana, kterého policie objevila při razii v drogovém doupěti. Existuje spojení mezi těmito případy a mladým přistěhovalcem, který má být vyhoštěn ze země?

… pro děti a mládež

1.:  BARÁNKOVÁ, V.:  Kouzelná cesta domů : jak Honzík a Barunka přeletěli moře.  Praha : Albatros, 2018.

Honzík s Barunkou se touží podívat do země, kde žije jejich babička, do země, o které jim maminka často a s láskou vypráví. A tak se vydají na cestu. Na svět se dívají z výšky, ale díky kouzelnému kukátku vidí i sebemenší podrobnosti.

2.:  SMOLÍKOVÁ, K.:  Spolkla mě knihovna : od hliněných destiček k tištěné knize. Praha: Fragment, 2017.

David by mohl číst neustále – při chůzi, v posteli, pod lavicí i na záchodě. Jenže do jeho přeplněné knihovny se už žádná další kniha nevejde. Když se pokusí silou nacpat do regálu ještě jednu útlou knížečku, knihovna se naštve a kluka spolkne i s kocourem Koniášem. Tím začne dobrodružná výprava do knižní historie…

3.:  BROADWAY, A.: Ink : tajemství kůže. Brno: Moba, 2018.

Ve Svatoměstí neexistuje tajemství…Představte si svět, ve kterém je každý váš čin, každý váš skutek vytetován na vaši kůži, všem na očích. Takový život je snadný pokud ovšem nemáte co skrývat… jako Lenora.  

                                                                  Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé                    


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
55T     KTY   
 2  X  3   DOA
 4  XDJ  X35   
 B  Q  I 9  KE6
 W     JM9   
   
   

Zatím žádné komentáře



mXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti