Dnes má svátek: Zbyek
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na září 2018 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 03. 09. 2018, 14:07

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVÝCH KNIH NA ZÁŘÍ 

,,Tolik knih jako knihovna doma mít prostě nemůžete…“ 

… z populárně-naučné literatury

1.:  VAŠÍČEK, A.:  Velké tajnosti.  Ostrava: Mystery film, 2018.

2.:  TABERY, E.:  Opuštěná společnost: česká cesta od Masaryka po Babiše.  Praha: Paseka, 2017.

3.:  JAZAIRIOVÁ, P.:  Příběhy z Mexika.  Praha: Radioservis, 2018.

4.:  KOUKALOVÁ, G.:  Jiná.  Hořovice: Petr Koukal, 2018.

5.:  PADEVĚT, J.:  Za dráty: tábory v období 1938-1945 na území dnešní České republiky.  Praha: Academia, 2018.

… pro děti a mládež

1.:  Bláznivá věda: poznávej svět vědy a zkus si více než 20 aktivit.  Praha: SUN, 2018.

…z beletrie

1.:  PROBERT, J.L. :  Lovecraftova družina: horor u Všech svatých.  Praha: XYZ, 2018.

Tajuplný příběh o boji s nepozemskými silami. Kolem kostela Všech svatých v Londýně od nepaměti docházelo k neobvyklým jevům a nevysvětlitelným zmizením. V roce 1990 se na místo vydává skupinka v čele s Robertem Chambersem z washingtonského Útvaru pro vyšetřování Cthulhu, která má za úkol prozkoumat působení nadpřirozených sil. Netuší však, že se s nimi budou muset i utkat! Během čtyř dnů a nocí pronikají čím dál hlouběji do tajů paranormálního světa a odkrývají děsivé skutečnosti, které by raději měly zůstat hluboko pod zemí...

2.: CORNWELL, B.:  Blázni a smrtelníci.  Praha: BB/art s.r.o., 2018.

Hrdina, mladý herec Richard Shakespeare, se snaží prosadit ve společnosti, v níž dominuje jeho starší, avšak odcizený bratr William. Divadlo prosperuje, spolu s tím se však prohlubuje jejich vzájemná rivalita a sílí konflikty plné úskočných intrik, až nakonec jde o všechno.

3.: MONTES, R.:  Tajná večeře.  Praha: Nakladatelství XYZ, 2018.

Čtveřice přátel si pronajme luxusní byt. Zdá se, že jim svět leží u nohou. Ale ne všechno se daří tak, jak by si přáli. Aby sehnali nějakou hotovost, začnou pořádat večeře pro náročnou klientelu, která prahne po neortodoxních gastronomických zážitcích. Postupem času se z nápadu, který vznikl spíše jako vtip, stane seriózní byznys. Pod náporem množství vydělaných peněz mezi organizátory narůstá napětí, nedůvěra a paranoia, od níž není daleko k násilí…

4.:  WALKER, A. J..:  Běžecký klub na konci světa.  Praha: Dobrovský s r.o., 2018.

 Edgar Hill je pětatřicátník, flákač s nadváhou, špatný manžel a ještě horší otec. Život ho nebaví a nudí se k smrti. Takže, když dojde ke srážce Země s asteroidem, která má katastrofální následky, a Edgar s rodinou nalezne útočiště v kasárnách v Edinburghu, docela se mu uleví. Jeho svět je o mnoho jednodušší, život snadnější a všechno mu dává větší smysl. Ale život není nikdy jednoduchý. Když se jednoho dne vrátí z města, kde pomáhal zachraňovat přeživší a shánět potraviny, zjistí, že jeho rodina je pryč. Byla odvezena na jižní pobřeží k evakuaci z Británie do Austrálie. Edgar proto musí podniknout úmornou a nebezpečnou pěší pouť přes zdevastované Spojené království a svést závod s časem, aby nalezl své nejbližší, než je ztratí navždy.

5.:  KING, C.:  Hostina smutku: příběh starověkého římského gurmána očima jeho otroka.  Praha: Nakladatelství XYZ, 2018.

Jako otrok, který bude brzy prodán v Římě, nemá Thrasius příliš nadějné vyhlídky. Má však jednu velkou vášeň: přípravu jídla. Když proslulý gurmán Apicius dorazí na aukci, kde hledá kuchařku, Thrasius jej přesvědčí, že tím pravým je přesně on a zcela tím změní svou budoucnost.

6.:  BEDNARZ, D.:  Mimoevropan v Evropě.  Frýdek-Místek: Alpress, 2018.

Maya a Daniel jsou úspěšný a na první pohled šťastný pár, ale ve skutečnosti ona trpí tím, že se jí nedaří otěhotnět, a on necítí žádné uspokojení z práce, které věnuje veškerý čas. Jednoho dne jim na dveře domu v německém Hamburku zaklepe buddhistický mnich Siri a roztočí svou nečekanou přítomností kolotoč bláznivých událostí.

7.:  FRANKEL, A.:  Děvče: mé dětství a druhá světová válka.  Praha: Triton, 2018.

Ukrývat Židy bylo za holocaustu smrtelně nebezpečné. Tiše a ukázněně se měli proměnit v popel a dým. I malá židovská holčička Ilonka, která vypráví tento příběh. Prostými slovy a z pohledu dítěte líčí hlad, strach, nemoci, ztrátu důstojnosti, hony na lidi, organizované zabíjení. Popisuje i způsoby, kterými se Židé v okupovaném Polsku snažili těmto hrůzám uniknout a přežít. Ilonka přežila, většina jejich příbuzných však ne…

 … pro děti a mládež

1.:  L´ENGLE, I.:  V pasti času.  Praha: Slovart, 2018.

Je těžší dospět nebo cestovat časem? Třináctileté Meg Murryové se poslední dobou moc nevede. Připadá si nemožná, ošklivá, ve škole se jí nedaří, nikam nezapadá. O jejím pětiletém bratrovi Charlesovi kolují ošklivé pomluvy, a ke všemu musí poslouchat vlezlé narážky na záhadné zmizení svého táty, talentovaného fyzika, který se pořád nevrací. Jedné temné bouřlivé noci ale do domu Murryových zavítá nečekaná podivná návštěva – paní Kdovíco. Jak se ukáže paní Kdovíco má ještě dvě stejně podivné přítelkyně, a všechny tři chtějí Meg a Charlesovi pomoct najít tátu. Aby se za ním ale obě děti dostaly, musí se vydat na nebezpečnou cestu napříč prostorem  a časem a za pomoci svého kamaráda Calvina svést bitvu s temnotou, která postupně zahaluje celý vesmír.

2.:  KID, C.:  Deník malého minecrafťáka.  Brno: Computer Press, 2018.

 Malý vesničan na dobrodružné cestě za kariérou bojovníka ve světě minecraftu. Už počtvrté!

3.: JONES, G.P.:  Zrada rodu Trnhoffů.  Praha: Mladá fronta, 2017.

Ve vypálených ruinách panství rodu Trnhoffů nastalo opatrné příměří. Po životě stráveném ustavičnými pokusy zabít svého sourozence se totiž dvojčata Felix a Leontýna rozhodla přestat bojovat. Leontýna si našla nové kamarády a zkouší se věnovat úplně normálním aktivitám, jako je třeba holčičí pyžamová párty. A její bratr dokonce randí s řezníkovou dcerou! Když se ovšem na panství zničehonic objeví zapomenutý strýček Harry a dojde k celé řadě téměř smrtelných  ,,nehod“, zdá se, že je vražda opět na pořadu dne…

 

         

                                                                                             Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé                     
   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
KJ8     UIE   
A   S   1  E58
RHM  ONF   W   
X Y  1   W  ES5
KL6      K   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti