Dnes má svátek: Ivan
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na prázdniny 2018 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 03. 07. 2018, 05:53

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample Image VYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVÝCH KNIH NA PRÁZDNINY

,,Zvyk číst si je jediný, který není škodlivý. Přetrvá, i když jiné radosti pominou. Bude tu vždy, aby vás podpořil, i když ostatní možnosti zaniknou… Zpříjemní váš čas do konce života.“

/Antony Trollope/ 

… z populárně-naučné literatury

1.:  SPURNÝ, J.:  Nepohodlný agent: rozhovor s Karlem Randákem o mafiánech, špionech a politicích.  Praha: Paseka, 2018.

2.:  OSHO:  Hliněné lampy: 60 podobenství a příběhů k potěše srdce.  Praha: Beta nakladatelství, 2018.

3.:  HAUPT, P.:   Sám v Nepálu.  Třebíč: Akcent, 2017.

4.:  SHERWOOD, K.:  Léčivá energie pro ženy: meditace, mudry a čakry pro posílení ženství.  Praha: Dobrovský s.r.o., 2018

5.:  HOŠEK, J.:  Jiná Británie.  Praha: Radioservis, a. s., 2018.

 …z beletrie

1.:  PFLÜGER, A.:  S konečnou platností.  Praha: Knižní klub, 2017.

Jenny Aaronová, bývalá příslušnice elitní policejní jednotky operující ve spolupráci s policejními útvary po celém světě, při akcích vždy prokazovala vysokou inteligenci a smrtící nasazení. Jenže před pěti lety v Barceloně skončil tamní zásah katastrofou. Od té doby je Jenny slepá. Tehdy si myslela, že to nejhorší má už za sebou. Mýlila se. Nejhorší den v jejím životě nastal teprve teď…

2.:  WINAWER, M. R.:  Písařka ze Sieny.  Praha: Metafora, 2018.

Beatrice Trovato, mladá doktorka neurochirurgie, sice dobře ví, jak funguje lidský mozek, ale v záležitostech srdce se moc nevyzná. Po nenadálém úmrtí bratra Bena letí jako jeho jediná dědička z New Yorku do toskánské Sieny. Ben se tam  zabýval událostmi z období morové epidemie ve 14. století. V Sieně jí zanechal dům a složku s výsledky výzkumu. Beatrice se v domě usadí a stále hlouběji se noří do jeho bádání. Jednoho dne narazí na deník malíře fresek Gabriela Accorsiniho, na jehož obrazu šokovaně zahlédne vlastní tvář. Minulost a přítomnost se záhadně prolnou a Beatrice se ocitne v roce 1347 v Sieně, těsně před propuknutím morové rány.

3.:  BAUEROVÁ, A.:  César a gladiátor.  Praha: Nakladatelství Šulc-Švarc, 2018.

Marcus Aurelius je považován za filozofa na trůnu a posledního z dobrých římských césarů. Jeho syn Commodus byl neporazitelný gladiátor a považoval se za nesmrtelného Herkula, i když byl jen římský césar. Vládu obou imperátorů kupodivu osudově ovlivní keltská kněžka z Bohemie a její dcera Aureliana.

 4.:  LAKE, A.:  Když Anna zmizela.  Praha: Ikar, 2018.

 Příběh o matce, jejíž dcera se jednoho dne náhle ztratí ze školy. Nikdo nic neviděl, novináři tuší, snadnou kořist a zbytek rodiny není Julii zrovna oporou. Zvlášť když se Julie chtěla s manželem rozvést. Pětiletá Anna se pohřešuje už týden a doposud se neobjevila jediná stopa. Existuje nějaká naděje?  A co když je ještě horší než temná jistota?

5.:  FRANCES, M.:  Přítelkyně.  Praha: XYZ, 2018.

Holka. Kluk. Jeho matka. A lež, kterou by byla nejradši nikdy nevypustila… Laura má zdánlivě všechno, co si může přát. Úspěšnou kariéru, bohatého manžela a pohledného syna Daniela. Ten se jednoho dne seznámí s Cherry a bezhlavě se do ní zamiluje. Objevila se tahle okouzlující dívka v Danielově životě náhodou? Jaká tajemství skrývá? Aby Laura ochránila svůj vztah se synem, uchýlí se k nestoudné lži, která bude mít pro všechny nedozírné následky.

6.:  BERRY, S.:  Ztracený řád.  Ostrava: Domino, 2018.

Rytíři Zeleného kruhu byli největší a nejnebezpečnější tajnou organizací v americké historii. Nashromáždili nezměrné jmění, které bezpečně poschovávali v podzemních úkrytech po celých Spojených státech. Tyto skrýše se už od dob americké občanské války pokoušejí najít hledači pokladů, ale všichni bezúspěšně. Až teď, o stošedesát let později, se objevily dvě frakce Řádu, které usilují o získání skrytého zlata a stříbra. Jedna skupina hodlá poklad zneužít k získání moci, druhá jej chce zachovat netknutý.

 7.:  SKUTELSKY, J.:  Hrob kolibříka.  Brno: Jota, 2018.

Vysoko v Andách, ve fiktivní vesnici fiktivní jihoamerické země, se chystají oslavy Dne nezávislosti spojené s pohanskými a barbarskými zvyky, které jsou noční můrou lékaře Morena, a to zvlášť poté, co ovdověl a stíhají ho výčitky svědomí, že nedokázal svou milovanou ženu Nitu zachránit. Jeho žal a zmatek vystupňuje nález mrtvé mladé ženy s podivným tetováním a připevněnými křídly kondora, která se nápadně podobá Morenově zesnulé manželce. Do vesnice přijíždí na slavnost Američanka Sophie Lawsonová se synem, kteří se stávají nejen svědky, ale i přímými účastníky krvavých událostí.

… pro děti a mládež

1.:  RUSSELL, R. R.:  Deník Mimoňky. Příběh nebetyčný milostný bryndy.  Praha: Mladá fronta, 2018.

Už jen pár dnů zbývá do začátku letních prázdnin. Nikki se musí rozhodnout, jestli pojede na studentský prázdninový pobyt do Paříže nebo na turné se svou kapelou Bad Boyz. Navíc je tu ještě jeden problém: je zamilovaná do super kluka Brandona, který jí pomáhá s výcvikem její fenky Fialky, ale zároveň se jí líbí André, přidělený výměnný student. Jak tohle všechno dopadne?

2.:  NEČASOVÁ, S.:  Slza touhy.  Praha: Naše vojsko, 2018.

Román pro dívky, které rády sní. Příběh by se mohl stát i vám. Do Kristýnina stále ještě dívčího světa vstupuje osud jejího milovaného koně, přísný otec a chápající matka, věrná kamarádka – a samozřejmě i láska.

           

                                                                                              Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé                                                                                                                   

   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
WTY     3K1   
H   E  I H  M9M
NBF  KX1  8 I   
1 O  T  H F  DC1
D6O     LBH   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti