Dnes má svátek: Ivan
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na červen 2018 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 14. 06. 2018, 07:22

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVÝCH KNIH NA ČERVEN

,,Kniha je nejtrpělivější a nejzábavnější společník.“ /Herbert Louis Samuel/ 


… z populárně-naučné literatury

1.:  SMALL, G.:  Dva týdny pro mladší mozek: praktická cvičení, která pomáhají chránit zdraví mozku.  Praha: Dobrovský s.r.o, 2018.

2.:  STOUT, J. A.:  Pekelní andělé: dramatické příběhy letců 303. bombardovací skupiny USAF ve válce nad Evropou.  Neratovice: Omnibooks, 2018.

3.:   MAMULA, J.:  Městská privilegia.  Krnov: Město Krnov, 2018.

Kapitoly z dějin města Krnova.

4.:  URBÁNKOVÁ, Z.:  Sudetské děti.  Opava: Centrum multimediální tvorby FPF Slezské univerzity, 2018.

5.:  ZIBURA, L.:  Už nikdy pěšky po Arménii a Gruzii.  Brno: BizBooks, 2017.

…z beletrie

1.:  JULIEN, M.:  Pod zámkem.  Brno: Jota, 2018.

Byla jsem obětí sektářského otce. I po více než padesáti letech si Maud Julienová pamatuje ten zvuk, když se za ní zavřela mříž. Její otec právě koupil pochmurný dům obklopený parkem v oblasti Saint-Omer. Maude, které tehdy byly tři roky, zde bude žít uzavřená, aniž by kdy šla do školy, aniž by kdy měla přátele. Uvěznili nejen její tělo, ale i její mysl, aby z ní mohli vychovat ,,nadčlověka“. Učí ji překonávat strach, nouzi, bolest i samotu, aby byla schopná uskutečnit poslání, k němuž ji předurčili. Až po dlouhé době pochopí, že její otec, vysoký hodnostář tajné zednářské lóže, vytvořil závratný projekt, v němž jí přidělil hlavní roli.  

2.:  MANKELL, H.:  Švédské holínky.  Brno: Host, 2018.

Působivý román o tom, že na některé vzpomínky nestačí ani ničivý oheň. Jedné podzimní noci se bývalý lékař Fredrik Welin probudí a zjistí, že mu hoří střecha nad hlavou. Plamenům unikne doslova na poslední chvíli a stihne popadnout jen pláštěnku a natáhnout si na nohy holínky – obě levé.

3.:  MORO, J.:  Indická princezna.  Praha: Ikar, 2018.

Příběh Anity Delgado, španělské tanečnice, která se provdala za indického mahárádžu a stala se tak téměř přes noc indickou princeznou, je vyprávěn na základě skutečných událostí. Spolu s Anitou se čtenář přenese do Indie doby výstředních mahárádžů a vstoupí do světa pohádkové nádhery, do světa, který dnes již neexistuje. Příběh Anity a mahárádži z Kapurthaly není jen romantickým vyprávěním o potížích lásky, nýbrž i příběhem, který ukazuje na odlišnost kultur, na zvláštní vztah Indie a Evropy, na úskalí, jež odlišnost obou kultur člověku přináší.

 4.:  BAUER, J.:  Prahu rdousí strach.  Brno: Moba, 2018.

 Nové Město Pražské obchází strach. V noci ze svého úkrytu vylézá tajemný rozparovač a vraždí mladé dívky. Zastavit ho musí novoměstský rychtář Jakub Protiva z Protivce, který si na pomoc při pátrání vezme důvtipného františkánského mnicha Blasia a nevěstku Magdalenu. Ale ani po zdárném vyřešení případu nemá Protiva klid – Nové Město pražské začne děsit postava záhadného vampýra, který zabíjí po setmění. Zvládnou Protiva s Blasiem osvětlit tuto záhadu? A kam zmizela cenná relikvie z kostela benediktinů – zub svatého Jeronýma?

5.:  SMITH, W.:  Nad propastí.  Frýdek-Místek: Alpress, 2018.

Saffron vyrůstala na rozlehlém keňském statku v bystrou dívku, toužící po vědění a dobrodružství. Díky své ctižádosti nastoupí studia v anglickém Oxfordu. Během pobytu na starém kontinentě se seznámí s německým idealistickým mladíkem Gerhardem a vzájemně oba zcela propadnou svému kouzlu. Jejich štěstí však netrvá dlouho – brzy ho překazí bouře druhé světové války, která je postaví na opačné strany válečné fronty.

6.:  JANSSON, S.:  Rašeliniště.  Brno:  Host, 2018.

Napínavý příběh o smrti a tajemství ukrytém v mokřadech. Rašeliniště je opuštěná krajina s přikrčenými borovicemi, lukami zahalenými v mlze a nepevnou, propadající se půdou. Kdysi dávno tu pochovávali oběti bohům a říká se, že lidé tady beze stop mizí ještě dnes. Právě sem přijíždí bioložka Nathalie, aby dokončila experimenty pro svou doktorskou práci o zeminách. Nepřijíždí ovšem pouze kvůli výzkumu – její temná fascinace mokřady souvisí s traumatickým zážitkem z minulosti, který ji doposud děsí.

7.:  MORE, K.:  Felix z nástupiště č. 1.  Praha: Ikar, 2018.

Pokud někdy zavítáte do Yorkshiru a budete projíždět železniční stanicí Huddersfield, možná se dočkáte velkého překvapení. U informací vás kromě usměvavé mladé ženy nebo ochotného mladíka v červenomodrém stejnokroji drážní společnosti TransPennine Express přivítá ještě někdo. Službu totiž může zrovna konat zdejší drážní kočka Felix. Sedí na pultě u přepážky, bystrým pohledem přehlíží své království a nic jí neunikne. Její blýskavý obojek jiskří v dopoledním sluníčku stejně jako zlatá kulatá známka, na které stojí její jméno a adresa: FELIX,  NÁSTUPIŠTĚ Č. 1, HUDDERSFIELD. Toto je její příběh.

… pro mládež

1.:  RINEHART, J. D.:  Koruna tří. Zrození Tornie.  Brno: Host, 2018.

Dávné proroctví říká, že až na obloze vyjdou tři hvězdy, na trůn usednou trojčata a v Toronii zavládne mír. Hvězdy se objevily a vyvolenými trojčaty jsou Galf, Tarlan a Elodie. Teď se však zdá, že se jim cesta k trůnu uzavřela. Může se předpověď velkého čaroděje splést? Třetí díl dobrodružné fantasy trilogie.

2.:  KINNEY, J.:  Deník malého poseroutky. Výprava za teplem.  Praha: CooBoo, 2017.

Blíží se Vánoce a Heffleyovi se rozhodli, že před zimou a svátečním stresem utečou na tropický ostrov, trochu si odpočinout a přijít na jiné myšlenky. Jenže brzy zjistí, že to tu nebude zase takový ráj. Rodinnou pohodu vytrvale kazí spáleniny od slunce, žaludeční potíže a jedovatí pavouci. Podaří se dovolenou nakonec nějak zachránit?

3.:  BARNHILL, K.:  Dívka, která upíjela měsíc. Praha: Argo, 2018.

Každý rok obětují lidé v Protektorátu jedno novorozeně čarodějnici žijící v hlubokých lesích. Odnepaměti slýchali, že jen tak ochrání město před jejími zlými čáry. Jenže čarodějnice Xan není krutá. Naopak o opuštěné dítě se postará, nakrmí je výživnou hvězdnou září a najde mu novou milující rodinu na druhé straně lesa. Ale jednou dá novorozené holčičce omylem napít svitu měsíce a té začne v krvi kolovat magie. Xan se rozhodne děvčátko vychovat sama, pojmenuje je Luna a jeho kouzelné schopnosti zapečetí do doby, než bude Luně třináct a zmoudří. Jenže jak se blíží dívčiny třinácté narozeniny, kouzla začínají vyplouvat na povrch…

         

                                                                                              Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé                                                                                                                   

   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
 F     5X6   
TU   6  K C  LPE
 F  RND  WO3   
 T   Q  F F  4DT
JB6     Y5R   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti