Dnes má svátek: Ivo
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na listopad 2017 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 02. 11. 2017, 13:01

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVyberte si z naší nabídky nových knih na listopad 

,,Tolik knih jako knihovna doma mít prostě nemůžete…“ 


… z populárně-naučné literatury

1.:  PROCHÁZKA, V.:  Přežila jsem peklo, čili, Posnídal jsem s kambodžskou princeznou.  Praha: Plot, 2017.

2.:  ROMESHA, C.:  Červená četa: čtrnáctihodinový boj o základnu Keating proti tálibánské přesile.  Neratovice: Omnibooks, 2017.

3.:   MERTLÍK, V.:  Habsburkové: nelehká samota trůnu.  Praha: Česká televize, 2017.

4.:  JUŘÍK, P.:  Lobkowiczové: Popel jsem a popel budu.  Praha: Knižní klub, 2017.

5.:  KREJČOVÁ, V.:  Objektiv objevuje svět.  Praha: Česká televize, 2017.

… pro děti a mládež

1.:  SCHMID-RÖGER, H.:  Co si myslí pes: úplný pohled na chování vašeho psa.  Praha: Ottovo nakladatelství, 2017.

…z beletrie

1.:  EKMAN, K.:  Stírací losy.  Brno: Moba, 2017.

Psychologický román s detektivní zápletkou je situován do vesnice Černá voda, ležící na švédsko-norském pomezí. Líčí příběh farářky Ingefrid, která se na tomto místě pokouší vypořádat s dědictvím po své matce, kterou nikdy nepoznala, protože byla vychovávána adoptivními rodiči. Na čas přijímá místo farářky ve zdejší farnosti a pouští se do pátrání po minulosti své rodiny.

2.:  BERRY, S.:  Hrozba patriotů.  Ostrava: Domino, 2016.

Říká se, že v lidském životě jsou jen dvě jistoty: daně a smrt. Jak by ovšem obstálo toto rčení, kdyby vyšlo najevo, že výběr daní je ve Spojených státech nelegální? Že ústavní dodatek, který dává vládě oprávnění vyžadovat od občanů část jejich příjmů, nebyl nikdy řádně ratifikován? S takovým tvrzením přišel ve své knize jistý neplatič daní. Ve Státech má teď zatraceně horkou půdu pod nohama a ve strachu z odsouzení uprchl do Evropy.

3.:  ROLLINS, J.:  Sedmá pohroma.  Praha: BB art, 2017.

Dva roky po svém zmizení v súdánské poušti se vůdce britské archeologické expedice profesor Harold McCabe objevuje znovu, ale umírá dřív, než stačí vyprávět svůj příběh. Záhada se prohloubí, když pitva odhalí děsivou skutečnost: někdo ho začal zaživa mumifikovat. Profesor McCabe zmizel při hledání důkazů deseti egyptských ran z Mojžíšových časů. A skutečnost, že lékařský tým, jenž prováděl pitvu profesorova těla, onemocní neznámou chorobou, klade znepokojivou otázku…

 4.:  PROKOP, J.B.:  Sámo: velký vládce Čechů a tajný vyslanec krále Chlothara.  Praha: Fortuna Libri, 2017.

 Sámo! Francký kupec a později první známý český král! Většina z nás zná jen jeho jméno, pouhé jméno kdesi z úsvitu českých dějin. Sámova říše. Nebýt nedlouhé zmínky v prastaré kronice tak řečeného Fredegara, ani bychom nevěděli, že existoval. A přece měl zásadní význam pro naši zemi i pro země okolní. Dokázal, co nikdo před ním a málokdo po něm – sjednotit naše předky, dát zemi pevné postavení mezi evropskými královstvími a získat jí respekt. Celých třiatřicet let stál v jejím čele a moudře vládl.

5.:  MEACHAM, L.: Titáni.  Praha: Knižní klub, 2017.

Dějištěm strhujícího vyprávění o lásce, bolestných ztrátách i zradách je Texas kolem roku 1900. Na texaský venkov pronikají dramatické změny, neboť na prahu ropné konjunktury začíná období prudkého hospodářského růstu. A na pozadí tohoto překotného vývoje prožívají svůj osudový příběh dvě nezapomenutelné postavy: Samantha, privilegovaná dědička rozlehlého dobytkářského ranče, a Nathan, okouzlující mladík z farmy na severu.

6.:  FRANCIS, F.:  Trojkoruna.  Praha: Knižní klub, 2017.

 Vyšetřovatel BHA Jeff Hinkley je osloven svými protějšky z druhé strany Atlantiku, aby jim pomohl vyřešit nanejvýše choulostivý případ. Vypadá to totiž, že z agentury, zabývající se korupcí ve sportu v USA, někdo vynáší důvěrné informace o jednotlivých případech. Jeff se v utajení pouští do pátrání v zákulisí amerického dostihového světa a brzy zjišťuje, že se ocitl mezi dvěma mlýnskými koly a že se jeho protivníci nezastaví před ničím, ani před vraždou.

7.:  WENDIS, CH.: Nuly.  Praha: Knižní klub, 2017.

Tahle pětice by se v normálním životě nejspíš nikdy nepotkala. A přesto se ocitnou na tajném místě jako nedobrovolní spolupracovníci. Jedno mají totiž společné – veterán ze staré školy, internetová aktivistka-muslimka, podvodníček tmavé pleti, dobrosrdečný pozér a drsná trollka jsou prvotřídní hackeři. Takže dostali na vybranou: buď několik let vězení, nebo jeden rok plnění zakázek pro vládu.

… pro děti a mládež

1.:  MACHON, C.: Pohádky o sněžných vílách.  Říčany u Prahy: Junior, 2016.

Víly oblečené v šatech posetých ledovými krystalky, s vlásky stříbřitými jako padlý sníh, vás zvou do pohádky. Prožijte s nimi krásné zimní příběhy. V této knížce se dočtete nejen o sněžných vílách, ale i o přírodě a zvířátkách v zimě, o přátelství, které zahřeje srdce, a také o veselých oslavách v královstvích vil.

2.:  BŘEZINOVÁ, I.:  Deník vodnice Puškvory.  Praha: Albatros, 2016.

Víte, že si vodnické holky píší deník? Zrovna třeba vodnice Puškvora. Bydlí s rodiči, starší sestrou Dušanou a mladším bráškou Bláťuldou v rybníce jménem Žabakor. A protože je moc šikovná a dobře se učí, v září ji čeká přestup do lidské školy. To bude fuška! Ale teď jsou před ní prázdniny a ty si hodlá pořádně užít - mokře dobrodružně! Vtipné vyprávění o neobyčejné vodnické rodince.

3.:  HRNČÍŘ, S.:  Karavana bratranců.  Praha: Albatros, 2016.

Dva bratranci, zbrklý Kuba a uvážlivý Vráťa se vydávají na prázdninový výlet na kolech za dědečkem do Jizerských hor. Poprvé sami, bez rodičů! Vezou s sebou tajemný přístroj – klikostroj, a doufají, že jim dědeček prozradí, k čemu sloužil. Jenže Kubovi po cestě někdo klikostroj ukradne, stejně jako kolo, na kterém ho vezl. Podaří se mu zloděje najít?

        

                                                                                              Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé          
   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
SQO     AX4   
7 B  7  6   9L4
EQL  S8C  T8I   
 H  N   3  C24
L6J     GU8   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti