Dnes má svátek: Ivo
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na září 2017 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 19. 09. 2017, 12:01

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVÝCH KNIH NA ZÁŘÍ 

,,Tolik knih jako knihovna doma mít prostě nemůžete…“ 

… z populárně-naučné literatury

1.:  LOPEZ, J.:  Mýty druhé světové války.  Praha: Brána, 2017.

2.:  HAY, L.:  Tajemství dobrého vývaru: dobrodružná cesta ke zdraví, kráse a dlouhověkosti.  Praha: Euromedia, 2017.

3.:  BÍLEK, J.:  Marie Terezie: cudná císařovna s hroznou pověstí.  Líbeznice: Víkend, 2017.

4.:  MUDROVÁ, I.:  Pomníčky a jejich příběhy: cesty českou krajinou.  Praha: NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 2016.

5.:  GÁBA, Z.:  Horské chaty v Jeseníkách na starých pohlednicích a fotografiích.  Štíty: Pavel Ševčík - Veduta, 2017.

… pro děti a mládež

1.:  ERNE, A.:   Auta a náklaďáky.  Praha: Albatros, 2017.

2.:  HAYES, F.:  51 věcí, které si můžeš vyrobit z krabiček od vajec.  Praha: Svojtka § Co., 2017.

…z beletrie

1.:  REILLY, M.:  Čtyři legendy.  Frýdek-Místek: Alpress, 2017.

Jack spolu s patnácti muži unesenými z tajné základny byli vybráni, aby změřili síly při Velkých hrách. Z klání na život a na smrt vzejde v souladu s pradávným rituálem pouze jediný vítěz, ovšem odmítnout účast nepřipadá v úvahu. V průběhu vražedného boje Jack odhalí záhadné mocnosti stojící v pozadí: čtyři legendární království.

2.: ANGEL, P.:  Lámání v kole.  Praha: Mladá fronta, 2017.

Románová zpověď vojáka speciálních jednotek ČSLA, který se ze dne na den pod záminkou ostrého cvičení v Sovětském svazu ocitl v kruté sovětsko-afghánské válce (1979-1989). Čtenáři odhaluje devět měsíců svého života uprostřed nelítostných bojů, kterých se zúčastnil jako demoliční pyrotechnik výsadkového přepadového komanda.

3.: DOUGLAS, D.:  Sestřičky.  Praha: Ikar, 2017.

Nemocnice Nightingale je ve 30. letech 20. století proslulým ústavem, kde se mladé dívky mohou vyučit váženému povolání zdravotní sestry. Osud sem svede tři mladé ženy, každou velmi odlišnou. Pro chudou Doru je práce v nemocnici vysněným únikem z domova, kde ji týrá nenáviděný otčím. Aristokratka Millie si studium vyvzdorovala, aby unikla sňatku. A plachá Helen, dcera ředitelky nemocnice, ani jinou volbu nemá, ale díky její domnělé protekci ji ostatní sestřičky nemohou vystát.    Ze tří outsiderů se stanou ty nejvěrnější přítelkyně. Život se však nebude mazlit se žádnou z nich…

 

 4.:  FRANZE, A.:  Advokátova dcera.  Praha: Knižní klub, 2017.

 Odhalovat tajemství patří k jejich práci. Veřejnost je pokládá za bezúhonné. Jejich hlavním zájmem by měla být spravedlnost. Co když to ale není tak úplně pravda? Sean Serrat se vypracoval na úspěšného washingtonského advokáta. Vzorného manžela a otce tří dětí dokonce navrhli do Nejvyššího soudu. Ale vzápětí se ztratila Seanova dcera Abby, talentovaná studentka práv. A brzy nato našli její tělo v knihovně Nejvyššího soudu. Zprvu se zdá, že zločin spáchal Abbyin přítel Malik, avšak Sean má jiné podezření. Podezření, kvůli kterému se bude muset přiznat k dávnému tragickému pochybení. Jenže někdo jiný se naopak snaží svá pochybení pohřbít navždy. I se všemi, kdo by je chtěli vynést na světlo.

5.:  WATSON, J.:  Hořící měsíc: exotické dobrodružství jako lék na zlomené srdce. Praha: XYZ, 2017.

Když Lilly ve svatební den opustí snoubenec, zhroutí se jí celý svět. Její pečlivě naplánovaný dokonalý život se roztříští na tisíc kousků a Lilly z minuty na minutu neví, co dál. Rozhodne se proto impulsivně nastoupit do letadla a odletět sama na líbánky do Thajska.

6.:  LINDHOUT, A.:  Dům v nebi.  Brno:  Jota, 2015.

Příběh Amandy Lindhoutové začíná jako úžasný cestopis inspirovaný magazínem National Geographic . Malá Amanda celé dětství vybírá z popelnic zálohované láhve, aby si mohla v charitativním obchodě koupit stará čísla časopisu, díky jehož reportážím uniká z neutěšených domácích poměrů do neznámého, vzrušujícího světa. Po střední škole začne pracovat jako servírka a veškeré našetřené peníze investovat do cestování. To je její školou života – zvědavost ji zavede na nejkrásnější a nejodlehlejší místa naší planety a touha stát se novinářkou na volné noze  do nebezpečných zemí jako Afghánistán či Irák, a nakonec také do Somálska. Druhý den pobytu v Somálsku je však unesena ozbrojenými extremisty, kteří požadují výkupné ve výši tří milionů amerických dolarů…

7.:  SAWYER, R.J.:  Kvantová noc.  Praha: Knižní klub, 2017.

Experimentální psycholog Jim Marchuk pracuje na vývoji metody, která má spolehlivě odhalit psychopaty skrývající se ve společnosti. Pak však zcela náhodou zjistí, že mu z paměti zmizel půlrok života před dvaceti lety – a že to byl půlrok temný a klíčový. Kontaktuje proto Kaylu Huronovou, svou tehdejší přítelkyni, která se věnuje výzkumu lidského vědomí. A která učinila zásadní objev, jenž může člověka navždy změnit k lepšímu…nebo naopak.

… pro děti a mládež

1.:  HLAVINKOVÁ, L.:  Projekt pes (ten můj).  Praha: Albatros, 2017.

Jenda má na světě jen jedno jediné přání – mít psa. Jenže jeho rodiče jsou zásadně proti. Jediný, kdo ho chápe, je babička, které se už ale všechno tak trochu plete…A tak s pomocí kamarádky Moniky,  jejíž máma cvičí asistenční psy, vymyslí rafinovaný plán, aby rodičům dokázal, že psi můžou být strašně užiteční. Způsobí tak celou řadu vtipných a absurdních situací, a možná, možná nakonec dostane i psa…

2.:  KRATOCHVÍL, M.:  Kouzelný rok v Kouzelné školce. Praha: Mladá fronta, 2015.

Veselé i poučné příhody skřítka Františka a jeho kamarádů. V Kouzelné školce se neustále něco děje, protože František je podnikavý skřítek a Fanynka si s ním v ničem nezadá. A tak je celý rok pěkně živo a veselo.

3.: LUPER, E.:  Lovci klíčů. Tajemství špionů. Praha: Baronet, 2017.

Odemkněte dveře k dobrodružství…Jeden klíč za druhým! Cleo a Evan mají tajemství. Je to sbírka knih tak nebezpečných, že se musí držet pod zámkem. Ve stránkách jedné z nich jim zmizela jejich oblíbená knihovnice. Mají za úkol najít klíč, který ji osvobodí.

 

         

                                                                                             Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé                                                                                                                  

   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
7QF     9RC   
B   K   2  XMW
AFH  FAS   C   
 X  O   2  E34
AYO      Q   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti