Dnes má svátek: Ivo
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na červen 2017 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 02. 06. 2017, 06:13

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample Image VYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVÝCH KNIH NA ČERVEN

,,Společnost bez knih je jako společnost bez krve.“

                                                   Václav Malý, biskup

 


… z populárně-naučné literatury

1.:  TEEGE, J.:  Můj dědeček by mě popravil: příběh vnučky Amona Götha, nacistického ,,řezníka“ ze Schindlerova seznamu.  Praha: Metafora, 2017.

2.:  GUILLAUMIN, M.:  Jackie: čtyři dny, které ji změnily život.  Trnová: Bourdon, 2017.

3.:  LAVAY, M.:  Kdo zavraždil účastníky Djatlovovy expedice?  Praha : XYZ, 2017.

4.:  MEZEROVÁ, Ĺ.:  Kosárna v Karlovicích.  Bruntál: Muzeum v Bruntále, 2016.

5.:  DOSEDĚLOVÁ, A.: Výtvarné nápady z papíru.  Olomouc: Rubiko, 2016.

… pro děti a mládež

1.:  JOVANOVIČOVÁ, H.:  Kouzelná kuchařka pro děti.  Říčany: Sun, 2016.

2.:  SUCHARDOVÁ, H.:  101 věcí, které bychom měli vědět o dinosaurech.  Praha: Sun, 2016.

…z beletrie

1.:  MÜNZER, H.: Medová smrt.  Praha: Dobrovský s.r.o., 2017.

Rodinu mladé Deborah postihne velké neštěstí, které na ní zanechá stopy mnoho dalších let. Její otec beze stopy zmizí. O pár let později ji opustí i matka a jediným, kdo jí zůstane, je mladší bratr. Ví, že se o něj musí postarat za každou cenu. Jednou z možností je milostný poměr z vysoce postaveným důstojníkem SS Albrechtem Brunnmannem, díky němuž je uvedena do vysokých nacistických kruhů. Deborah si však na noblesní život plný večírků a zábavy zvykne natolik, že pomalu zapomíná na své staré já a oddává se nově nabyté moci. Vymaní se z této pochybné společnosti plné přetvářky a zloby?

2.:  MONTES, R.: Báječné dny.  Praha: XYZ, 2017.

Teo je samotář. Žije se svou invalidní matkou a se svým psem, nemá mnoho přátel a většinou rozmlouvá jen s mrtvolami v univerzitní laboratoři. Dokud nepotká Clarice. Spontánní, exotickou, ambiciózní studentku, která právě píše filmový scénář o třech kamarádkách, jež vyrazí na road trip po Brazílii, aby našly lásku. Teo je Clarice úplně pohlcený a začne ji pronásledovat. Je odhodlaný s ní podniknout cestu podle jejího scénáře. A tak ji unese...

3.:  GANTZ, C.: Skryto v Paříži.  Praha: Motto, 2017.

Příběh o přátelství, lásce a třech ženách, které utíkají od svých životů do samotného srdce Paříže, aby začaly znovu a lépe.

 4.:  IGGULDEN, C.: Válka Růží. Díl 1., Bouře.  Praha: Plus, 2017.

 Píše se rok 1437 a v Anglii na trůn usedá mladičký Jindřich VI. z rodu Lancasterů. Na rozdíl od otce nevládne pevnou rukou a podle mínění mnohých pánů příliš podléhá svým rádcům. Anglické državy ve Francii jsou v ohrožení, šíří se zvěsti o vzpouře a strach, že král a jeho našeptávači přivedou Anglii ke zkáze. Mračna se stahují a neodvratně se schyluje k bouři, jež navždy poznamená osud království.

5.:  KESSLER, L.:  Závod s časem.  Praha: Baronet, 2017.

Čína v roce 1927 je země zmítaná v chaosu. Zatímco komunisté a nacionalisté spolu válčí o moc, rozvratu využívají zločinci a malí diktátoři, kteří v čele svých soukromých armád terorizují zemi. Situace chce využít i Japonsko, hledající vhodnou záminku k vyprovokování agrese.

6.:  BAUER, J.:  Smrt na Karlštejně: detektivní román z doby vlády Václava IV.  Brno:  Moba, 2017.

Na Karlštejně se ke svému jednání schází královská rada. Jenže po divoké noci plné alkoholu a neřestí je v hradní studni nalezeno mrtvé tělo jejího člena Ctibora Berky z Dubé. Byla to nehoda, anebo vražda? To mají zjistit Jakub Protiva z Protivce, pomocník královského sudího, a jeho přítel, důvtipný mnich Blasius. Vydávají se na Karlštejn, ale pátrání vázne - jako by se všichni mocní páni snažili krýt jeden druhého. A pak půjde o život i samotnému Protivovi…

7.:  DONOGHUE, E.: Zázrak.  Praha: Knižní klub, 2017.

Zázrak, anebo podvod? To je otázka, kterou mladá ošetřovatelka Lib Wrightová přijíždí vyřešit do zapadlého koutu Irska v půli devatenáctého století. V jednom z nejchudších stavení žije dvanáctiletá zbožná dívka, která už čtyři měsíce nevzala jídlo do úst, a přesto se těší dobrému zdraví. Když Lib Annu poprvé spatří a uvidí její baculaté tváře a jiskrné oči, je přesvědčena, že je to jen vychytralá podvodnice. Kdo jí pomáhá? Matka? Otec? Všichni z vesnice? Lib je pověřena dohledem nad Annou a má ověřit, zda se skutečně postí.

… pro mládež

1.:  SMITH, A.T.: Bruno před kamerou.  Praha: Mladá fronta, 2017.

Hravé hopsání na trampolíně se změní v mnohem napínavější zážitek, když pejsek Bruno zjistí, že se v jejich ulici natáčí dobrodružný film s gorilou v hlavní roli. Se svým věrným kamarádem panem Žmolkofuskou po boku si Bruno vyzkouší spoustu různých filmových profesí, a geniálním nápadem dokonce zachrání lidoopa uvízlého na střeše!

2.:  RUSSELL, R.R.:  Deník mimoňky. Příběhy neschopný psí chůvy.  Praha: Mladá fronta, 2017.

Mise: Štěněcí záchrana. Nikkin úkol: schovat 7 štěňat před 2 rodiči, celou školou a 1 zlomyslnou mrchou, která touží po pomstě!

3.:  BEATTY, R.:  Serafina a čarodějná hůl.  Praha: CooBoo, 2017.

Serafina porazila tajemného muže v černém plášti a současně zjistila, že není obyčejnou dívkou, ale napůl šelmou. Nyní se vydává každou noc do lesa a učí se v něm přežít. Když na dům začnou útočit zlověstná zvířata, je Serafina jediná, kdo se jim může postavit. Kdo za těmi útoky stojí a hraje v nich nějakou roli zničený černý plášť? Útoky se stupňují a Serafina si uvědomí, že zlo sahá mnohem dále, než si kdy byla ochotná připustit. Zvládne odvrátit děsivou hrozbu a přijmout svůj osud?

         

                                                                                              Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé
   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
 2     BA3   
S4   9  3 E  PES
 N  34Q  UAQ   
 Q   O  M O  BYW
BQY     CKH   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti