Dnes má svátek: Ivo
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na březen 2017 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 02. 03. 2017, 13:26

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

knihy_4.jpgVyberte si z nabídky nových knih
na březen

"Ten, kdo čte, žije s každou další knihou život navíc. Kdo nečte, má jen ten svůj.“ 

 Oscar Wilde 


… z populárně-naučné literatury

1.:  EVJÁK, J.:  Svět skončil, tak jsem jel: na kole Střední Amerikou: mexický Yucatán, Belize, Guatemala, El Salvador, Honduras, Nikaragua, Kostarika, severní Panama.  Plzeň : Cykloknihy, 2016.

2.:  STEINBERG, M.:  LV pekle mezi ostnatými dráty: zpověď muže, který přežil hrůzy čtyř koncentračních táborů.  Líbeznice: Víkend, 2016.

3.:  OHLER, N.: Totální rauš: drogy ve třetí říši.  Brno: Host, 2016.

4.:  KREJČÍ, P.:  Kým jsme byli, jsme a budeme.  Liberec: Víkend, 2016.

5.:  MAČINGOVÁ, A.:  Zhubněte jednou provždy 3: přestaňme dietovat – naučme se jíst.  (Česko):  AntoniaLifestyle28, 2016.

…z beletrie

1.:  WHITTON, H.: Ten, který se měl stát králem.  Praha: XYZ, 2016.

Je začátek 17. století a v Českém království to vře. Napjatá atmosféra vyvrcholí stavovským povstáním a bitvou na Bílé hoře, ve které jsou české stavy poraženy, a vlády se ujímá nenáviděná Ferdinand II. Nebo se mohl stát králem někdo jiný? Na barvitém pozadí převratných událostí předbělohorské doby líčí autorka osudy nadějného politika a obratného diplomata Albrechta Jana Smiřického ze Smiřic.

2.:  ALKEMADE, K.V.:  Sirotek č.8.  Praha: Baronet, 2016.

Roku 1919 byla tehdy čtyřletá Rachel Rabinowitzová umístěna do židovského sirotčince pro nejmenší děti, v němž doktorka Solomonová prováděla experimenty na jeho chovancích. Podrobila Rachel experimentální léčbě ozařováním rentgenovými paprsky. Díky ní si lékařka vysloužila odbornou  reputaci, ale současně vystavila riziku zdravé holčičky. Nyní v roce 1954, je Rachel zdravotní sestrou v domově pro židovské seniory, kam přichází již zestárlá doktorka Solomonová a stává se její pacientkou.

3.:  PICOULT, J.:  Je to i můj život.  Praha: Ikar, 2016.

Anna není nemocná, ale jako by byla. Ve třinácti letech má za sebou nespočet chirurgických zákroků, nemocničních pobytů, transfuzí, injekcí – jen proto, aby její starší sestra mohla žít. U Kate totiž ve dvou letech propukla leukémie a její rodiče se rozhodli pro další dítě, aby pro nemocnou dceru získali dárce kostní dřeně. Anna byla počata ve zkumavce a lékaři vybrali embryo, které bylo pro Kate jako dárce geneticky vhodné…

 4.:  MEYERS, R.S.:  Manželské nehody.  Praha: Ikar, 2016.

 Ben a Maddy jsou svoji už patnáct let a mají tři děti. Maddy je klidná žena, kdežto Ben má výbušnou povahu a sebemenší rozepři řeší křikem. Svou ženu však nadevše miluje. Jenomže jednoho dne Benova prchlivost způsobí autonehodu, při níž Maddy upadne do kómatu. Benovi nejenže hrozí vězení, ale musí se navíc spolu s nejstarší dcerou postarat o domácnost, čítající ještě dvě menší děti. A teprve v tu chvíli se začíná ukazovat jeho pravý charakter…

5.:  SWERLING, B.:  Řeka času.  Praha: BB art, 2016.

Strhující mysteriózní román, v němž se dramaticky proplétají dvě dějové linie oddělené od sebe několika staletími: osudy hříšného mnicha a tajného žida z bouřlivých časů tudorovské Anglie s příběhem americké historičky Annie, která v dnešním Londýně pro židovský nadační fond hledá drahocenné rituální předměty původem ze starověkého chrámu v Jeruzalémě.

6.:  CHAPMAN, M.:  Dívka beze jména: neuvěřitelný příběh dítěte vychovávaného opicemi.  Praha: Dobrovský s.r.o., 2016.

V roce 1954 byla z odlehlé jihoamerické vesnice unesena do pralesa čtyřletá dívka. Následně strávila několik let sama v kolumbijské džungli a její jedinou rodinou byla opičí tlupa kapucínských malp. Instinktivně po nich vše opakovala a brzy se uměla o sebe postarat. Za deset let jí zcela divokou a ,,zvířecí“ objevili lovci a přivedli zpět do civilizace. Byla prodána do nevěstince, denně znásilňována a bita. Nakonec se jí podařilo utéct. V mnoha ohledech její život teprve začal...

7.:  ŽAMBOCH, M.:  Zakuti v oceli.  Praha: Triton, 2016.

Svět tvoří pustina, pustina zamořená chemickými a radioaktivními jedy. Čtyři století po globální válce ji lidé chtějí zpět, potřebují víc zdrojů, surovin, víc prostoru k životu. Kromě zamoření jim v tom však brání pohrobci Staré války – postupně se rozpadající, ale stále aktivní autonomní bojové stroje.

 

… pro děti a mládež

1.:  LEWMAN, D.: Tajný život mazlíčků.  Brno: CPress, 2016.

Pejsek Max má báječný život – bydlí se svou milovanou paničkou Katie a mají spolu ten nejlepší vztah na světě! Až do chvíle, kdy se ve dveřích objeví velká chlupatá obluda – pes Baron, se kterým se má dělit o Katiinu lásku. Vzájemné naschvály je dovedou až do velkého nebezpečí, kdy, ztracení ve velkoměstě musí prchat před pomstychtivými divochy.

2.:  CUBE, K.: Deník malého minecrafťáka.  Brno : Computer Press, 2016.

Jmenuji se Minus. Je mi dvanáct a píšu si deník. Jo a žiju v Minekraftu. Stejně jako všichni ostatní od nás, se mám stát farmářem. Já chci ale něco jiného! Vždycky jsem tajně snil o tom, že se stanu bojovníkem a budu bránit svou vesnici před útoky neznámých mobů. A nyní mám příležitost si svůj sen splnit. Zjistil jsem totiž, že pět nejlepších studentů z naší školy nastoupí na trénink bojovníků. Udělám vše pro to, abych se dostal mezi ně!

3.:  BRACHMACHARI, S.: Jasmínové nebe. Bratislava : Slovart, 2016.

Mira Levensonová je bez sebe nadšením, že konečně letí do Indie, kde se má poprvé v životě setkat se svou tetou a sestřenicí. Již od přistání začne na Miru dorážet jak dusivé vedro, tak, i příval nových a exotických zážitků, výjevů, zvuků a hluboko pohřbených rodinných tajemství…

            

                                                                                              Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé          
   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
QR9     CTP   
P   A  9 H  MPO
YRW  585  1 C   
 F  L  U U  49N
KPG     JPW   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti