Dnes má svátek: Ivo
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na listopad 2016 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 01. 11. 2016, 11:32

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVyberte si z naší nabídky nových knih na listopad 

,,Všichni autoři se inspirují životem, ale jen dobré knihy jsou inspirací pro život.“

Patricie Holečková  

… z populárně-naučné literatury

1.:  ROSEN, R.D.:  Děti, které přežily: osud ukrývaných židovských dětí za 2. světové války.  Praha: Ikar, 2016.

2.:  KAMBOURI, T.:  Policistka volá o pomoc: problém s integrací nelze vyřešit na ulici.  Praha: Ikar, 2016.

3.:   JAROŠOVÁ, L.:  Vařit zdravě může každý.  Praha: Advent-Orion, 2016.

4.:  RÁKOSNÍKOVÁ, J.:  Dortíky a dortíčky.  Praha: Ikar, 2016.

5.:  SOBOTKA, R.:  Toulky Beskydami.  Líbeznice: Víkend, 2016.

…z beletrie

1.:  KING, L.:  Euforie.  Praha: Beta nakladatelství, 2016.

Píše se rok 1933 a v džungli na Nové Guineji svede náhoda dohromady tři antropology: Nell Stoneovou, autorku slavné knihy, jejího ambiciózního manžela Fena a mladého osamělého Andrewa Banksona. Společně zkoumají domorodé kmeny, vzájemně se inspirují k nevídaným myšlenkám a zdá se, že výprava skončí velkým vědeckým úspěchem. To by se ovšem trojici nesměla připlést do cesty láska, vášeň a prudká žárlivost… Strhující román inspirovaný životem Margaret Meadové, průkopnice terénní antropologie.

2.:  BEAM, Ch.W.:  Zázraky z nebe: příběh děvčátka, jeho cesty do nebe a neuvěřitelného uzdravení.  Bratislava: Noxi, 2016.

Dojemný, skutečný příběh devítileté nemocné Annabel z Texasu. Annabel Beamová kvůli vzácné a nevyléčitelné poruše trávícího traktu, která jí od pěti let bránila vést život normálního zdravého dítěte, strávila většinu dětství po nemocnicích a ordinacích specializovaných lékařů. Jednoho zimního dne, když jí bylo natolik dobře, že si mohla hrát venku se svými sestrami, spadla z výšky deseti metrů do starého dutého stromu. Pád mohl skončit smrtí nebo ochrnutím, ona však nepochopitelně vyvázla bez jediného škrábnutí, a navíc se navzdory všem vědeckým prognózám z chronické choroby vyléčila…

3.:  THEORIN, J.:  Na velké planině: Patnáct příběhů z Ölandu.  Brno: Moba, 2015.

Na rozlehlé planině Ölandu odpočívají mrtví válečníci z doby bronzové, připravení vstát, když je někdo vyruší. Plochou krajinou vybíhají do neznáma kondiční běžci a střetávají se s unavenými bloudícími turisty. V opuštěných ölandských kostelech se tajně kope a na dlouhém pobřeží se potkávají stárnoucí rybáři, kteří chytají úhoře, s lidmi, kteří se přistěhovali z města.

 4.:  CRAIS, R.:  Slib.  Praha: Metafora, 2016.

 Věrnost, oddanost a spravedlnost – to jsou věci, za které jsou Elvis Cole a Joe Pike ochotni nasadit život. Když si soukromého detektiva Elvise Colea najme žena znepokojená zmizením své sestry, pátrání ho jedné deštivé noci zavede ke zdánlivě obyčejnému rodinnému domku. Je to ale jen zdání. V normálních domech se obvykle neskrývají vraždící zločinci s hromadou výbušnin.

5.:  ČERNÁ, J.:  Václav IV. : sám sobě nepřítelem: román.  Frýdek-Místek: Alpress, 2016.

Pro milovaného syna Václava IV. najde nevěstu jeho otec – císař Karel IV. Volba padne na Johanku Bavorskou, ta vyhovuje jeho politickým ambicím. Mladá nevěsta se s prostředím pražského dvora, dobře sžívá, ale po Karlově smrti se mladý pár ocitá v nelehké situaci: ona se snaží být dobrou královnou a manželkou, ovšem Václav je nevyzpytatelný a zdá se, že posadit se na trůn po velkém  císaři je nad jeho síly.

6.:  STEIN, G.:  Záblesk světla.  Praha:  Ikar, 2016.

 Léto roku 1990. Jones Riddell nedávno zbankrotoval a po neshodách s manželkou se rozhodli pro dočasné odloučení. Teď přivádí svého syna Trevora do domu Riddellových, monumentálního rodinného sídla vypínajícího se na rozlehlém pozemku nad Pugetovým zálivem u Seattlu, jehož výstavbě kdysi padl za oběť čarokrásný les. Záhadný a trochu i strašidelný dům je plný tajemství, a tak Trevor při zkoumání tajných schodišť a podzemních katakomb narazí na ducha, který má s domem své plány – přírodě vrátit to, oč byla obrána.

7.:  BAUER, J.:  Mrtvola v brnění: případy královského soudce Melichara.  Praha: Brána, 2016.

Je říjen roku 1306. Na oslavu zvolení nového českého krále Rudolfa Habsburského se na rynku Většího Města pražského koná rytířský turnaj. Jako první se mají utkat přítel a oblíbenec krále Hartmann z Kuenringu s českým šlechticem Čeňkem z Lipé. K všeobecnému překvapení se Čeněk soupeře ještě ani nedotkne, ale ten padá ze sedla do prachu kolbiště. Přivolaný ranhojič k údivu všech zjišťuje, že je dočista mrtvý. Někdo ho předem zabil a do klání poslal na koni mrtvolu v brnění.

… pro děti a mládež

1.:  KUNNAS, M.:  Školní výlet do vesmíru.  Praha: Bambook, 2016.

Co se stane, když v roce 3001 vyrazí děti na školní výlet, aby poznaly sluneční soustavu?

2.:  POSPÍŠILOVÁ, Z.:  Hasičské pohádky.  Praha: Bambook, 2016.

Hasiči jsou hrdinové přímo pohádkoví. Vždycky se snaží, aby i ten nejžhavější průšvih nakonec dobře dopadl, a proto si zaslouží svoji vlastní knížku. V napínavých i veselých pohádkách má svoje místo oheň i voda a všechno co s nimi souvisí. Dvacet originálních příběhů, ve kterých se to hemží vodníky a hasičskými auty, připomene dětem, že oheň je dobrý sluha, ale zlý pán.

3.:  ROWLING, J.K.:  Harry Potter a prokleté dítě. Praha: Albatros, 2016.

Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o něž nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec a syn zjišťují nepříjemnou pravdu: Temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. Divadelní scénář.

 

            

                                                                                              Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé                          
   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
7SX     WHB   
 U  D  X   GFY
 I  CTL  A8E   
 Y  F   7  1FJ
 E     7A6   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti