Dnes má svátek: Ladislav
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na říjen 2016 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 05. 10. 2016, 06:29

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVINEK NA ŘÍJEN

,,Čteme-li příběhy jiných, poznáváme, že jsme tytéž příběhy v jiné podobě prožili sami.“  

… z populárně-naučné literatury

1.:  CÍLEK, R.:  Půjdu do pekla spokojen...: Adolf Eichmann: životní dráha masového  vraha. Praha : Epocha, 2015.

2.:  MICHÁLKA, J.:  Roky v pekle : vzpomínky politického vězně z 50. let.  Praha : Volvox Globator, 2014.

3.:   MANČINGOVÁ, A.:  Zhubněte jednou provždy 2 : harmonie zdraví, krásy a vitality = zdravá krev.  Bratislava : Antónia Mačingová, 2015.

4.:  HESS, R.:  Zahradní a divoké byliny.  Praha : Vašut, 2016.

… pro děti a mládež

1.:  PECHÁČKOVÁ, E.:  Hvězdy pražské zoo.  Praha : Litomyšl : Paseka, 2015.

2.:  KUKOVIČOVÁ, M.:  To je Praha.  Praha : Baobab, 2015.

…z beletrie

1.:  MICHALEC, L.:  Sametový Herodes.  Praha : Stanislav Juhaňák - Triton, 2016.

Byl jedním z nejlepších reportérů prvního českého luxusního magazínu o cestování, vzniklého po sametové revoluci z nadšení pár kamarádů. Navštívil přes čtyřicet zemí světa, oženil se se svou studentskou láskou, zrekonstruoval rodinný dům, stal se zástupcem šéfredaktora i otcem dvou dcer. Pak přišel pád. Měl podobu schizofrenie – Sametového Heroda škrtícího plyšovou prackou a nemilosrdně ničícího identitu, sny, plány a naděje.

2.:  KARIKA, J.:  Černá hra.  Praha : Argo, 2016.

Drsný thriller z krvavých devadesátých let líčící dramatické osudy členů skupiny podsvětí. Krátce po Sametové revoluci zavládlo ponuré období – smrt nikdy nebyla daleko a dařilo se všem druhům svinstva. V této atmosféře a nových podmínkách se z obyčejných lidí, kteří se snaží vyšvihnout, stávají vymahači výpalného, drogový dealeři, překupníci zbraní, zločinci v bílých límečcích nebo první mafiánští bossové. Do temné spirály chtě nechtě vtahují i své nejbližší, manželky a děti. Zatímco někteří získávají čím dál větší moc, jiní kráčejí k předčasnému konci.

3.:  DÁN, D.:  Popel všechno srovná.  Praha : Slovart, 2015.

Vyšetřování vraždy staré ženy ukazuje tvrdou detektivní dřinu. Po popravě v podsvětí, která rozpoutá válku mezi mafiemi, vycházejí najevo alarmující fakta o odvrácené tváři politiky. Všechny nitky směřují od mafie k tajné policii a zdá se, že příkaz vyšel… Možná je to fikce, ale možná se to všechno doopravdy stalo!

 4.:  BAŇKOVÁ, M.: Maličkost : romance z času genetiky.  Praha : Argo, 2015.

Jsme jen loutkou svých genů? Ovlivňují naši vůli paraziti? Je náklonnost k příbuzným pouhým          narcismem? Tomáš, student genetiky, vnímá svět očima vědce, jeho pohled je však pokřivený: své blízké vidí jen jako jakési biologické stroje. Za kulisami černé grotesky se vynořují vážné otázky. V nezodpovědných rukou mohou vést možnosti genetické manipulace k divokým důsledkům pro všechny.

5.:  STRÁNSKÁ, L.:  Život s nepřítelem : byla jsem ženou tyrana.  Praha : Triton, 2016.

Když si začínala psát deník, možná již tušila, že její manželství je omyl. Přesto v něm vytrvala čtyřicet let. Po manželově smrti bilancuje život se sebestředným sobcem, fakticky a téměř bez emocí popisuje ústrky, schválnosti, nadávky a hrubé zacházení, občas vrcholící fyzickým napadením. Některé, ze zaznamenaných příhod jsou sotva uvěřitelné, z jiných až mrazí.

6.:  ČECHOVA, D.:  Padaná letní jablka.  Praha : Labyrint, 2015.

Kniha povídek, kde hybatelkami mužských osudů jsou ženy. V tematicky různorodých příbězích si autorka pokládá otázky, proč někdo dokáže na lásku čekat celý život, proč jsou chvíle, kdy se cítíme šťastní, tak křehké a proč milujeme ty, kteří nás odmítají. Navzdory překážkám a zklamáním hrdinové povídek neztrácejí naději.

7.:  LAUREOVÁ, E.:  Běsnící světlo.  Voznice : Leda, 2016.

Sedmnáctiletá Lucille nebojuje s příšerami ani superzločinci, ale i tak jí život naložil tíhu jako málokomu. Nebyla nikdy žádný suverén, a teď by se měla bez pomoci postarat nejen o sebe, ale ještě o malou sestru. Bude mít na všechny problémy dost sil a rozhodnosti? Teď vůbec není zvědavá na lásku, zvlášť ne na žádné komplikace – jenomže nejkrásnější chvíle v životě přicházejí v nejméně vhodnou dobu…

… pro děti a mládež

1.:  PILÁTOVÁ, M.:  Kiko a tulipán.  Praha : Meander, 2016.

Desetiletá Kiko pochází z Japonska, ale žije na Moravě a ještě k tomu na zámku. Jenže, už se zase musí stěhovat! Tentokrát z kroměřížského zámku na zámek ve Velkých Losinách, kde její tatínek restauruje další vzácnou a tajemnou knihu. Kiko má něco jako nemoc – je náměsíčná. Při svém nočním putování se v zámecké zahradě setkává s oživlými kamennými trpaslíky, ale hlavně s moudru Archivářkou, kterou v zámku zaklel zlý kouzelník.

2.:  ČERNÁ, O.:  Klárka a ll babiček. Praha : Baoab, 2015.

Klárčin děda je kominík. Jednoho špatného dne spadne ze střechy a zůstane na dlouhé měsíce upoutaný na lůžko. Klárka je najednou sama a začíná její legrační ale i strastiplné putování po domácnostech jedenácti ,,babiček“. Jak se brzy dozvíme není tak jednoduché postarat se na pár měsíců o jednu malou holku s docela velkým nosem a zálibou v hraní na klavír.

3.:  FLANAGAN, J.:  Hraničářův učeň : první roky. Turnaj na Gorlanu.  Praha :  Egmont Publishing, 2016.

Dlouho předtím, než se z nich stanou hrdinové, jsou Crowley mladým hraničářem a Halt uprchlíkem ze země za mořem. Zrádný baron Morgarath shromažďuje pod svým praporcem další šlechtice hladové po moci. Král Osvald chřadne a princ Duncan – dá-li se věři zvěstem - pustoší sever země. Halt a Crowley se vydávají prince hledat, aby ho požádali o pomoc a pak mohli obnovit oslabený hraničářský sbor. Kdysi loajální hraničáři jsou roztroušeni po celém království. Podaří se je opět spojit k boji za svou zemi?

            

                                                                                              Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé
   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
TL5     HR5   
S M  5   G  ORI
T J  QLD  7DO   
N 3  D   7  UQL
QFS     M17   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti