Dnes má svátek: Ivan
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na září 2016 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 01. 09. 2016, 09:29

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVÝCH KNIH NA ZÁŘÍ

,,Tolik knih jako knihovna doma mít prostě nemůžete…“ 


… z populárně-naučné literatury

1.:  JONÁŠOVÁ, V.:  Deník matky.  Praha : Motto, 2015.

2.:  PAWLOWSKÁ, H.:  Rodinná kuchařka.  Praha : Motto, 2015.

3.:  VAŠÍČEK, A.:  Největší tajemství templářů.  Ostrava : Mystery film, 2015.

Je v Čechách ukrytý nejzáhadnější okultní objekt všech dob?

4.:  RYANTOVÁ, M.:  Polyxena z Lobkovic.  Praha : Vyšehrad, 2016.

5.:  VÁGNER, J.:  Na stopě gigantům.  Praha : Víkend, 2015.

… pro děti a mládež

1.:  ŠENKOVÁ, S.:   Jogínci.  Praha : Česká televize : Albatros Media, 2016.

Chceš zažít dobrodružství a při tom se krásně protáhnout? Přidej se k jogínkům!

…z beletrie

1.:  RIDDLE, A.G.:  Let 305.  Praha : XYZ, 2016.

Na cestě z New Yorku do Londýna dojde ke zřícení letu 305. Tak začíná dobrodružství, které bude mít dopad na celé lidstvo. Ti kteří přežili, brzy zjistí, že svět, v němž stroj havaroval, je odlišný od toho, který před několika hodinami opustili. Kde jsou? Proč tam jsou? Jak se dostanou zpět domů?

2.: McEWEN, S.:  Vlk : elitní sniper.  Brno : CPress, 2016.

Strhující thriller z vojenského prostředí s hlavním hrdinou odstřelovačem SEAL Gilem Shannonem. Poté, co je Gilova operace prozrazena vysoce postaveným zrádcem z americké administrativy, mění  se lovec pronásledující ,,Vlka“ – čečenského teroristu a zběhlého ruského vojenského odstřelovače – v loveného. Akcí a bojem naplněné dobrodružství zavádí čtenáře na vzrušující jízdu Evropou. Společníky mu na ní budou američtí vojáci, operativci ruských zvláštních jednotek, světoví vůdci – a napětí až do poslední stránky.

3.: BYRD, S.:  Strážkyně tajemství : román o Kateřině Parrové.  Praha : Knižní klub, 2016.

Román o Kateřině Parrové, která se později stala poslední, šestou manželkou anglického krále Jindřicha VIII., dokonale zachycuje dobu i prostředí a uchvacuje svým pohledem na královskou politiku, lásku i skandály. Životní příběh nadané Juliany, strážkyně dvorských tajemství, vtáhne čtenáře do světa pikantních vztahů na tudorovském dvoře.

 

 4.:  SIMON, L.:  Losí hovno.  Praha : Jan Vašut, 2015.

 Když se Torsten dozví, že po své pratetě zdědil statek ve Švédsku, rozhodne se dát v práci výpověď a konečně si splnit svůj sen napsat knihu. Stát se spisovatelem. Spisovatelem v holinách na švédském statku. Na samotě, u jezera, obklopen hlubokými lesy. Proč jenom Torstenův otec o Gödseltorpu říká, že je to zatuchlá díra plná vypatlanejch debilů? Je to tak, ve Švédsku nežijí jen vcelku přívětiví století staříci, ale i mnoho dalších figurek, jež Torstenovi zpestří jeho vizi idylického života spisovatele.

5.:  CHAMBERLAIN, M.:  Švadlena z Dachau. Praha : Albatros, 2015.

Strhující román historičky Mary Chamberlainové ukazuje, že válečná zvěrstva se zdaleka neodehrávala jen na frontě a dokázala semlít i úplně obyčejný ženský život. Na prahu války, v roce 1939, netouží osmnáctiletá Ada po ničem jiném než vypadat, mluvit a oblékat se jako ,,Někdo“. Usilovně pracuje na splnění svého velkého snu – otevřít si v Londýně vlastní módní salon – a je ochotná pro to udělat cokoliv.

6.:  THOMAS, D.:  V divočině.  Praha :  Beta, 2015.

V zimě roku 1966 se Katherine Reidová přestěhuje do chaty v horách, aby našla klid a samotu. Zanedlouho však přijde na to, že v hlubokých lesích není sama. Někdo je poblíž a sleduje každý její pohyb. Danny, dvacetiletý veterán z Vietnamu, žije ve starém domě obklopen hromadami zatuchlých knih a vzpomínek na válku. Nejprve svou novou sousedku jen opatrně pozoruje, ale zvědavost se postupně mění v posedlost. Když se střetnou dvě zjizvené duše, hranice mezi láskou a šílenstvím může být nebezpečně tenká…

7.:  ZIKMUND, P.:  Já, Mattoni : legenda o prodavači vody.  Praha : Česká televize, 2016.

Kniha k připravovanému historickému televiznímu seriálu o Heinrichu Mattonim, zakladateli světově proslulé stáčírny minerálních vod. Je to sága o dramatických rodinných zvratech v dramatické době soumraku rakousko-uherské říše a nástupu nového řádu. Je to legenda o vnitřní síle a až bezbřehé odvaze, ale také o náhodě a štěstí , a zejména o vztazích,  v nichž často platí, že od lásky může být jen  krůček k nenávisti.

… pro děti a mládež

1.:  BREZINA, T.C.:  Případ pro Tebe a Klub tygrů. Ztracená Atlantida.  Praha : Fragment, 2016.

Klub Tygrů tráví prázdniny na řeckém ostrově Naxos. Na výletě lodí vyloví z vody tajemnou zprávu. Podle legendy se prý v těchto místech nachází pozůstatky bájné Atlantidy. Biggi, Lukovi a Patrikovi nedá záhada spát. S potápěčskou výstrojí se proto znovu vydají na moře a ponoří se do hlubin. Tam však na ně čeká obrovské překvapení, ale hlavně velké nebezpečí. Podaří se jim vyváznout se zdravou kůží?

2.:  WATERS, S.:  Kletba Vikingů. Praha : Brána, 2015.

Jenny se na výstavě v Londýně dotkne starobylé dýky a náhle se stane neuvěřitelné. Je katapultována do dávné minulosti, do doby války mezi Sasy a Vikingy. Najednou se octne v neznámém a nebezpečném světě mezi válečníky. Příběh dívky, která se musí vypořádat s krutým a barbarským světem, ale nalezne v něm i lásku.

3.: MAŇÁK, V.:  Expedice z pohlednice. Praha : Albatros, 2016.

Stačí, aby na poště vyměnili razítka, a začnou se dít věci. Každý pohled, který Martinu Martincovi přistane ve schránce, je najednou kouzelný, a čtenáře zanese mezi kry zmrzlého Labe, za kulisy filmového festivalu i do pekla, které možná není peklem…

 

         

                                                                                             Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé  
   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
C1K     L    
 I  F  Q 5  NH6
YJH  LMW  8CC   
K   W   N  I66
H8D      B   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti