Dnes má svátek: Ladislav
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na červen 2016 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 02. 06. 2016, 11:13

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample Image VYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVÝCH KNIH NA ČERVEN

,,Společnost bez knih je jako společnost bez krve.“ /Václav Malý, biskup/


 

… z populárně-naučné literatury


1.:  HÄNDL, R.:  Šedé eminence v české historii.  Brno : Jota, 2016.


2.:  BAUER, J.:  Karel IV. : císař a král.  Praha : Brána, 2016.


3.:   HAY, L.L.:  Život vás miluje : 7 spirituálních cvičení k Miluj svůj život.  Praha : Hodkovičky, 2015.


4.:  PHELPS, I.:  Ponožky pletené na kroužku : 50 jednoduchých návodů na pletení bez jehlic.  Praha : Ikar, 2016.


5.:  SIEGEL, D. J.:  Rozvíjejte naplno mozek svého dítěte.  Brno : CPress, 2015.


… pro děti a mládež


1.:  Už vařím s mámou.  Praha : Svojtka & Co, 2015.


2.:  Pečení pro malé princezny.  Praha : Svojtka & Co, 2015.


…z beletrie


1.:  VAVŘÍK, J.:  Návrat z pekla.  Praha : Brána, 2016.


Karlu Millerovi, nadějnému studentovi medicíny, převrátí život naruby nejen krásná židovská dívka Marie, ale také nadcházející druhá světová válka. Společně se svým otcem se stará o pekárnu v přízemí pavlačového domu, v němž místní obyvatele terorizují kolaboranti a donašeči. Karel se neskutečně trápí výčitkami, že nedokázal zabránit transportu své ženy a dětí do Terezína.Vinou podrazu se dostane do koncentračního tábora, kde se stane osobním kuchařem velitele. Záhy zjišťuje, že se jeho žena v tomto táboře objevila také, stejně tak i jeho děti. Setká se znovu se svou rodinou? Pomstí se za veškerá příkoří, která mu život do cesty přinesl?


2.:  VAŇKOVÁ, L.:  Království na prodej.  Praha : Šulc-Švarc, 2015.


První kniha dvoudílné historické ságy JAN LUCEMBURSKÝ začíná v době, kdy Čechy násilně ztratily posledního přemyslovského krále, a nemůže začít u nikoho jiného než u pana Jindřicha z Lipé. Byl to on, kdo svým vlivem zajistil volbu čtrnáctiletého Jana Lucemburského za českého krále a jeho sňatek s Eliškou Přemyslovnou.


3.:  PUNKE, M.:  Zmrtvýchvstání : román nezdolné vůle.  Voznice : Leda, 2015.


Ostřílený hraničář a zkušený traper ve službách Kožešinové společnosti Skalnatých hor HUGH GLASS zjišťuje krátce poté, co byl na lovu napaden rozzuřenou medvědicí, že mušketýrské heslo ,,Všichni za jednoho“ nemusí na americkém Západě v roce 1823 nutně platit. Těžce raněného zbaběle opustí dva členové výpravy, kteří ho měli chránit. S nicotným zbytkem výbavy, o nějž už tito zrádci neměli zájem, se  pak zubožený Hugh plazí stovky mil čarokrásnou, ale chladně netečnou panenskou přírodou poháněn vidinou, že musí  přežít, aby se pomstil.


 4.:  REHN, H.:  Vojenská felčarka.  Praha : Knižní klub, 2016.


 Německo ve třicetileté válce. Chytrá žoldnéřská dcerka Magdalena pracuje jako ranhojička v císařském vojsku. Zahoří velkou láskou ke kupeckému synovi Erikovi, který od smrti svých rodičů žije sám. Je to ale zakázaný vztah, protože otcové milenců kdysi proti sobě stáli jako nepřátelé.  Po jedné bitvě Erik beze stopy zmizí a Magdalenu čeká osudové rozhodnutí...


5.:  JÄCKEL, K.:  Isis, kněžka noci.  Frýdek-Místek : Alpress, 2016.


Zdánlivě spořádaná domácnost učitelky a zahradníka skrývá hrůzné tajemství: patří k satanské sektě  Sethova rodina. Jejich dcerka Isis je vyvolená stát se  Sethovou nevěstou, jeho nejvyšší kněžkou. Odmalička ji zneužívají a týrají – a Isis musí pod pohrůžkou smrti mlčet. Šokující příběh poodhaluje zvrácený život v sektě, kde zlo se vydává za dobro a dobro za zlo.


6.:  URBAN, J.:  Tenkrát v ráji.  Praha :  Fragment, 2015.


Příběh o svobodě ve zlých časech…Román o osudech legendárního horolezce Josky Smítka nás zavede do divokých skal Českého ráje v období třicátých let a okupace. Příběh vypráví nejen o strmých cestách v pískovcových stěnách, ale především o křivolaké cestě ke svobodě. Za neobvyklé pohledy na svět i prožitky souznění se platí cenou převysokou. I za osudovou lásku, jež hlavního hrdinu dožene k extrémnímu rozhodnutí. Srážka s okupační mocí dává příběhu fatální charakter. V zápasu o svobodu, o vysněnou ženu, je hranice mezi přátelstvím a nenávistí někdy tenčí, než list nepopsaného papíru.


7.:  BUSSI, M.:  Vážka.  Praha : Motto, 2016.


Když se ve Francii těsně před Vánoci zřítí letadlo letící z Istanbulu, vypadá to, že všichni zahynuli. Pak ale záchranáři najdou poblíž letadla živé miminko. Jenže na palubě letadla byly dvě děti v tomto věku. A protože se tak stalo v době, kdy testy DNA jsou ještě věcí neznámou, stojí policie před těžkým rozhodnutím: je miminko Lyse-Rose z bohaté a vlivné rodiny Carvilleových, nebo Emilie z obyčejné rodiny Vitralových? Nakonec je dítě prohlášeno za Emilii. Carvilleovi se s tím ale nechtějí smířit a najmou si soukromého detektiva, který má dokázat, že dítě patří jim.


… pro mládež


1.:  Podivuhodné příběhy o autech.   Praha : Egmont Publishing, 2016.


Pohodlně se usaď  a nech se vtáhnout do příběhů, které zažil tvůj oblíbený hrdina Burák! Může se v nich přihodit cokoli a nemají žádné hranice. Směle se s Burákem vyprav do vesmíru, do toreadorské arény nebo založ novou kapelu! Nikdy se s ním a s Bleskem McQueenem nebudeš nudit.


2.:  RUSSELL, R.R.:  Deník mimoňky. Příběhy nehorázný primadony. Praha : Mladá fronta, 2016.


Nikkina NOČNÍ MůRA se stala skutečností! Její rivalka MacKenzie jí totiž ukradla deníček! Co když všem vyslepičí její mega tajné myšlenky a pocity? Brzy se ale ukáže, že se královně KCO partičky zachtělo něco víc, než si jen přečíst zápisky své úhlavní mimoňské nepřítelkyně.


3.:  OLIVER, L.:  Zmizelé dívky. Praha : CooBoo, 2015.


Dara a Nick bývaly nerozlučné, ale to bylo předtím – předtím, než Dara políbila Parkera, nejlepšího kamaráda Nick, a před tou nehodou, po které zůstala Dařina krásná tvář zjizvená. Od té doby  se sestry naprosto odcizily a nemluví spolu. Nick se sice rozhodne, že vše, co ztratila, získá zpět, ale Dara už má jiné plány. A když o svých narozeninách Dara zmizí, Nick si zpočátku myslí, že je to nějaká hra, že se Dara zase předvádí. Ale zmizela i jiná dívka, devítiletá Madeline Snowová, a Nick je čím dál víc přesvědčená, že ta dvě zmizení spolu souvisí. A teď musí najít svoji sestru dřív, než bude pozdě.


         

                                                                                              Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé           

   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
JHM     1    
3   7  G E  YEF
C85  6RS  S9T   
 1  Y   S  9OL
U3D      T   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti