Dnes má svátek: Johana
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na prosinec 2015 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 01. 12. 2015, 12:11

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVINEK NA PROSINEC

,,S pomocí knih se mnozí stávají učenými i mimo školy, bez knih nebývá učený nikdo ani ve škole.“  /Jan Amos Komenský/

… z populárně-naučné literatury

1.:  HRUŠKA, E.:  Aktovky v dějinách.  Praha : Epocha, 2015.

2.:  FREJ, D.:  Zánět skrytý zabiják : příčiny, léčba, prevence.  Praha : Eminent, 2015.

3.:   GERHARDT, U.:  Není cesty zpátky : výpovědi očitých svědků o listopadových pogromech v roce 1938.  Praha : Knižní klub, 2011.

4.:  TEMPLE, M.B.:  Pleteme bez  jehlic.  Praha : Ikar, 2015.

5.:  VACKOVI, M. a J.:  Ostrovy našich snů.  Zbuzany : Altiplano, 2014.

… pro děti a mládež

1.:  DUNGEL, J.:  Džungle uprostřed bažin : atlas zvířat, rostlin a lidí v nejrozsáhlejších mokřadech na Zemi.  Brno : Extra Publishing, 2013.

…z beletrie

1.:  FRENCH, T.:  Místo pro tajnosti.  Praha : Argo, 2015.

Irský detektivní román o přátelství, věrnosti i krutosti dívčího kolektivu v prestižní internátní škole jejíž pověst naruší nález mrtvoly chlapce.

2.:  DARHOWER, J.M.:  Sempre. Navěky.  Praha : Euromedia, 2015.

Sedmnáctiletá Haven Antonelli neví, co je to svoboda. Odmalička vyrůstala v izolaci uprostřed pouště, kde spolu s matkou tvrdě pracovala a trpěla nelidským zacházením. Obě se staly oběťmi obchodu s lidmi organizovaného mafií. Jednoho dne se na farmě objeví doktor Vincent DeMarco a chce dívku koupit. Haven se nabízí šance vymanit se z dosavadního života, která se už nemusí opakovat. Zároveň ale musí opustit svoji matku a vše co doposud znala. V doktorově domě v severokarolínském městečku Durante se seznámí s jeho dvěma syny.

3.:  ZGUSTOVÁ, M.:  Růže od Stalina.  Praha : Odeon, 2015.

Mé jméno je Světlana Allilujeva, narodila jsem se v Moskvě 28. února 1926. Můj otec zemřel roku 1953. Jmenoval se Josif Vissarionovič Stalin. Jediná dcera sovětského diktátora měla až neuvěřitelný osud. V šestnácti se zamilovala do židovského lékaře, kterého její otec poslal do gulagu. Roku 1963 se vášnivě zamilovala do indického komunisty, a když si po jeho smrti prosadila, že s jeho popelem odjede do Indie, požádala na ambasádě USA o politický azyl.  

4.:  DI FULVIO, L.:  Chlapec, který rozdával sny.  Praha : Knižní klub, 2015. 

New York, 1909. Zaoceánským parníkem přijíždí z Itálie mladá matka s malým synkem, aby si v Americe splnili sen o lepším životě. Jejich naděje však záhy utrpí velkou trhlinu, neboť ve zbídačelém  ghetu v newyorské čtvrti, kde se ocitnou spolu s dalšími přistěhovalci z celého světa, určují pravidla brutální gangsteři a jejich poskokové. Pokud tu člověk chce přežít, nesmí měnit zavedená pravidla. Ledaže by měl charisma a neuvěřitelný dar fantazie… Román o  velké lásce a houževnatosti snu nás zavádí do Ameriky bouřlivých 20. let 20. století, do prostředí rodícího se filmového průmyslu, rádia, Brodwaye, reklamy, mrakodrapů a luxusních automobilů…

5.:  HANIBAL, J.:  Vášně a boje Polyxeny z  Lobkovic.  Praha : Knižní klub, 2015.

Pohnuté, často dramatické osudy mimořádné dámy Českého království 2.poloviny 16.století – Polyxeny z Pernštejna a Lobkovic. Po brzké smrti svého prvního manžela Viléma z Rožmberka se stala paní na Roudnici a projevovala ještě větší samostatnost než dřív. Rudolfinská Praha byla nejen střediskem umělců a astrologů, ale také místem, kde se střetávaly různé myšlenkové proudy. Polyxena rozhodně nezůstávala stranou, naopak z pozadí významně zasahovala do politického zápasu, který se v té době odehrával na císařském dvoře Rudolfa II.

6.:  KETTU, K.:  Porodní bába.  Praha :  Argo, 2015.

Román se odehrává roku 1944 na severu Finska, kde probíhá laponská válka. A právě během ní prožívá místní porodní  bába, dcera laponské šamanky a komunistického agenta, svoji první a zároveň poslední lásku. Bezhlavě se zamiluje do nacistického důstojníka, sužovaného temnou minulostí. Z lásky k němu se stává v zajateckém táboře andělem smrti : účastnicí, svědkyní i obětí zde páchaných násilností. I když se jí podaří prchnout, nesmiřitelná kola dějin ji semelou.

7.:  SAEED, A.:  Psáno ve hvězdách.  Frýdek-Místek :  Alpress, 2015.

Rodiče v duchu islámské tradice trvají na domluveném sňatku, proto před nimi Naila tají, že se zamilovala. Pod záminkou návštěvy příbuzných odjedou všichni do Pákistánu a tam propuknou svatební přípravy. Zatímco rodina se těší na výhodné spojení, Naila si zoufá. Je pošetilé se bránit, když všechno je psáno ve hvězdách? Ale co kdyby vzala osud do vlastních rukou?

… pro děti a mládež1.:  MOULD, CH.:  Pašerácký důl.  Praha : Víkend, 2014.

Pašerácký důl je pátým pokračováním příběhů jedenáctiletého chlapce jménem Stanley Buggles, který dostane jednoho dne tajemný dopis, z něhož se dozví, že se stal dědicem šlechtického sídla v ostrovním městečku Crampton Rocku. Prastrýce admirála,  jenž mu majetek zanechal, jakživ nespatřil…

2.:  RUSSELL, R.L.:  Deník miminky : příběhy nepohádkový budoucnosti.  Praha : Mladá fronta, 2015.

Nikki Maxwellová už zažila pěknou řádku pohrom a za spoustu z nich mohla její věčná rivalka MacKenzie, ale tentokrát už to královna třídních oblíbenkyň fakticky přehnala! Nikki se totiž její vinou ocitne v  podivném snovém světě obydleném pohádkovými postavami. Naši hrdinku tady ovšem nečeká žádný princeznovský život.

3.:  DURKOVÁ, M.:  Jsem průšvih  jménem Klaudie.  Praha : Fragment, 2014.

Claudii je třináct a nemá to zrovna lehké – už proto, že bydlí jenom s maminkou v malém městě. A její maminka  se náhle rozhodne, že se přestěhují do Prahy, i když  ještě neskončil školní rok! Claudie si musí zvyknout na novou školu a neztrapnit se tam, najít si nové kamarádky. Nejprve je to dost náročné, ale brzy se začnou dít zajímavé věci.                                                                                                          

Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé                                                                                                                  

   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
7UK     KT7   
B G  Y  7   I5R
4 1  HDI  PDR   
D U  P  G X  67F
QS1     W26   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti