Dnes má svátek: Johana
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na říjen 2015 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 01. 10. 2015, 11:18

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVINEK NA ŘÍJEN

,,Čteme-li příběhy jiných, poznáváme, že jsme tytéž příběhy v jiné podobě prožili sami.“

… z populárně-naučné literatury

1.:  JUŘÍK, P.:  Liechtensteinové : historie a sídla knížecího rodu.  Praha : Libri, 2015.

2.:  CÍLEK, R.:  Slepá kolej dějin : holocaust : tři osudy a jeden proces : pohled do zákulisí nacistického vyhlazovacího programu.  Brno : Moba, 2015.

3.:   JEŽKOVÁ, A.:  Tichá srdce : kláštery a jejich lidé.  Praha : Práh, 2013.

4.:  BRŮHOVÁ, D.:  Jak přežít první (k)rok : praktický průvodce nejrizikovějším obdobím samoživitelství,  skutečné životem napsané příběhy.  Praha : Práh, 2015.

5.:  STAABS, N.:  Detox : recepty a rady.  Praha : Slovart, 2015.

… pro děti a mládež

1.:  POSPÍŠILOVÁ, Z.:  Hravá škola kreslení.  Praha : Grada, 2014.

…z beletrie

1.:  MANNING, K.:  Madam X : můj nechvalně známý život.  Praha : Knižní klub, 2015.

Román vychází z pravdivého příběhu, který se ve viktoriánské době objevil v newyorských novinách. Autorka ho plasticky zpracovala jako portrét Axie Muldoonové, dcery chudých irských vystěhovalců, která se vyučila lékařskému řemeslu a stala se neobyčejně úspěšnou, avšak značně kontroverzní porodní bábou. Živnost sice utěšeně vzkvétá, avšak Axie záhy zjišťuje, že správná cesta nemusí být vždycky v souladu s mravními ani světskými zákony a že nelze spoléhat na muže, který říká: ,,Jen mi věř!“

2.:  DÜBELL, R.:  Hněv nebes.  Praha : Nakladatelství Brána, 2015.Frankfurt 1342.

Směrem k městu se z jihu řítí prudká bouře. Obyvatelstvo o tom však zatím nemá tušení . Schyluje se k jedné z nejhrozivějších povodní  v německé historii: povodni svaté Máří  Magdaleny. Strhující historický román plný vášně a lásky, intrik a nenávisti.

3.:  MEZRICH, B.:  Sedm divů.  Praha : Práh, 2015.Napínavá detektivka plná historických záhad, tajných společenství a intrik, která hledá odpověď na dvě otázky: má sedm starověkých divů světa něco společného s těmi novověkými? A  existovaly skutečně Amazonky? 

4.:  VONDRUŠKA, V.: Zločin na Bezdězu.  Brno : Moba, 2015. 

Jubilejní dvacátý příběh královského prokurátora a správce hradu Bezděz Oldřicha z Chlumu se odehrává přímo na Bezdězu a v hlubokých lesích, které ho obklopují. Tajemný zločin pomáhají řešit jako obvykle panoš Ota a velitel Diviš a své si k řešení případu  řekne i Ludmila z Vartemberka. I když případ zpočátku vypadá jasně, rychle se komplikuje a sám Oldřich z Chlumu je překvapený, jakou zlobu může skrývat lidská duše.

5.:  GUILLOU, J.: Mezi červenou a černou : Velké století III.  Brno : Host, 2015.

Třetí díl série Velké století. První světová válka skončila a rodina Lauritzenů má před sebou bouřlivá dvacátá léta. Lauritz, Oscar a Sverre se po skončení první světové války setkávají v Berlíně. Válka si i na nich vybrala svou daň.

6.:  FIERRO, J.:  Prořezávání zoubků.  Ostrava :  Domino, 2015.

Kniha se věnuje složitým problémům nastupujícího středního věku: nestálosti přátelství, konfliktu milenecké a rodičovské lásky, touze po uznání. Především se však tento román s příjemným nadhledem zabývá bezvýhradnou láskou, kterou cítíme ke svým dětem, i když za ni platíme bezpočtem kompromisů a osobních obětí.

7.:  SEM-SANDBERG, S.:  Vyvolení.  Praha : Paseka, 2015.

Za zdí vídeňské psychiatrické kliniky Steinhof stojí tucet zvláštních pavilonů. Od roku 1940 se zde soustřeďují fyzicky a mentálně postižené, nevzdělatelné, neukázněné či jinak nevítané děti. O výsledku jejich léčby je rozhodnuto předem: pozorování nebo likvidace. Jako v mohutné řece se v mikrokosmu této zvrácené kliniky slévají stovky lidských osudů, z nichž se vyčleňuje několik příběhů dětských pacientů, lékařů a zdravotních sester.

… pro děti a mládež

1.:  ŠŤASTNÁ, H.:  Bukvínkova dobrodružství.   Praha : Brána, 2015.

Chlapeček Bukvínek, narozený v bukovém lese a malý  právě tak jako ukazováček, se rozhodne jít do světa. Bukový les už je mu malý a okoukaný. A tak kurážný Bukvínek bloumá po světě a zažívá dobrodružství o kterých se mu ani ve snu nezdálo.

2.:  VOGEL, M.:  Letní lásky.  Líbeznice : Víkend, 2015.

Tři kamarádky jedou na proslulý ,,Rock Camp“. Znamená to dva týdny zpěvu, tance, letního flirtování. Jenže sotva dorazí do tábora, začnou se dít podivné věci. Další dobrodružství detektivního klubu Tři holky na stopě.

3.:  FRIEDRICH, J.:  Magisterium. Kniha první. Železná zkouška.  Praha : Euromedia, 2015.

Dvanáctiletý Callum Hunt odmalička ví, že kdyby se zapletl s magií, znamenalo by to pro něj smrtelné nebezpečí. Když dostane pozvánku na přijímací zkoušku do Magistera, tajemné kouzelnické školy, rozhodne se za každou cenu propadnout. Mistr Rufus si ho však přesto vybere za učně, a tak Call přichází do školy v podzemních jeskyních, na místo se zlověstnou historií a nejistou budoucností.                                                                                                            Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé                                                                                                                  

   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
DR6     7BG   
 I  G  O Y  M4F
UTU  U14  MTT   
 7  9   L  DJT
2Y1     MRF   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti