Dnes má svátek: Johana
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko na září 2015 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 01. 09. 2015, 07:36

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample Image VYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVÝCH KNIH NA ZÁŘÍ

,,Je zoufalé nemít rozečtenou krásnou knihu, nemít v zásobě nic, co bychom mohli otevřít bez zklamání.“  Jiří Orten

… z populárně-naučné literatury

1.:  JUNEK, V.:  Celé to hnízdo musí hořet : literární dokument o odvrácené tváři Květnového povstání v Čechách v roce 1945.  Velké Přílepy : Olympia, 2015.

2.:  CÍLEK, V.:  Kameny a hvězdy : síly předků, oči kamenů, světla odjinud.  Praha : Dokořán, 2014.

3.:  DRDA, A.:  Neznámí hrdinové řekli ďáblovi ne.  Praha : Česká televize : Albatros Media, 2014.

4.:  HAY, L.L.:  Měj se ráda : prožijte plnohodnotný život ve zdraví, štěstí a dlouhověkosti.  Hodkovičky : Pragma, 2015.

5.:  GLOCKNER, D.:  Císařův prezident : tajemství rodiny Tomáše Garrigua Masaryka.  Praha : Knižní klub, 2015.

… pro děti a mládež

1.:  MILLER, M.:   Tajné triky pro Minecrafťáky : neoficiální nálož tipů a triků, které jinde nenajdete.  Brno : Computer Press, 2015.

…z beletrie

1.:  RODRIGUEZ, D.:  Kavárnička v Kábulu.  Praha : Argo, 2015.

Pět žen, pět různých příběhů – a středobodem jejich osudů je malá kavárna v centru Kábulu. Provozuje ji přátelská a veselá Američanka Sunny, která v Afghánistánu nalezne nový domov. Navazuje nová přátelství a snaží se porozumět lidem, jejichž jazyk, prostředí, i zvyky jsou většině Zápaďanů neznámé. Postupně si díky svému laskavému srdci a své pohostinnosti získává respekt také u místních obyvatel. Stále si však není ochotna připustit, že země, která je její duši tak blízká, se dokáže tak nevybíravým způsobem chovat k ženám.

2.: HARPER, T.:  Stanice Zodiak.  Praha :  BB art, 2015.

Kdo vraždí vědce za polárním kruhem? Vyčerpaný člověk, kterého našla loď Pobřežní stráže USA na pláních Arktidy, jel čtyři dny stovky kilometrů na lyžích, aby živým objasnil,  proč zahynula celá posádka vědecké stanice Zodiak a proč ona sama vyletěla do povětří. Kapitánovi lodi Terra Nova se na jeho vyprávění něco nezdá. Je neznámý skutečně tím za koho se vydává?

3.: FALCONER, C.:  Isabela neohrožená královna.  Praha : BB art, 2014.

Isabele je pouhých dvanáct let, když je provdána za anglického krále Eduarda II. Pro francouzskou princeznu je to láska na první pohled, ale Eduardovo skrývané tajemství hrozí zničit nejen její lásku, ale i anglické království. Isabela musí volit mezi rodinou a zájmy říše. V sázku dává i vlastní život, aby zachránila království. Příběh královny Isabely vypráví osudy jediné ženy, která kdy zaútočila na Anglii a vyhrála. Tato historická událost, která i po staletích zůstává v Anglii tabu, změnila dějiny.  

4.:  PRATCHETT, T.:  Pod parou.  Praha : Talpress, 2015. 

Do Ankh-Morporku přijíždí nový vynález – obrovské, kovově dunící monstrum, které ovládlo sílu všech čtyř základních živlů: země, vzduchu, ohně i vody. Nad Zeměplochu začne stoupat pára vytvořená lokomotivou pana Štědrovky, muže v čepici se štítkem, vyzbrojeného posuvným pravítkem. Pan Štědrovka  má zajímavou dohodu se siny a kosiny, a díky nim ovládá Železnou vrtilku – první zeměplošskou lokomotivu.

5.:  HOWE, K.:  Posedlost.  Praha : Fortuna Libri, 2014.

Mrazivý, poutavý, duchaplný a vášnivý příběh inspirovaný skutečnými událostmi vás opřede pavučinou jako skutečné zaklínadlo. V posledním ročníku Akademie svaté Jany v Danversu v Massachusetts to pořádně vře. Studentky se připravují na pohovory na vysoké školy, soupeří o to, která z nich skončí  jako nejlepší absolventka ročníku,  prožívají první lásky. Všichni očekávají, že dívky velký tlak zvládnou. Jenže se mýlí. Nekorunovaná školní královna se uprostřed hodiny zhroutí s podivnými křečemi a tikem.

6.:  OHLSSON, K.:  Davidovy hvězdy.  Zlín :  Kniha Zlín, 2015.

Jedna stará židovská pověst vypráví, že v noci se zjevuje loupeživý Papírový chlapec. Dnes už si na něj nikdo ani nevzpomene, ovšem jen do chvíle, kdy je před svými žáky a jejich rodiči zastřelen učitel Salomonovy školy ve Stockholmu. O pouhých pár hodin později zmizí cestou na tenisový trénink dva židovští chlapci.

7.:  MILLER, D.B.:  Norsko v noci.  Zlín : Kniha Zlín, 2015.

Sheldon Horowitz, čerstvý dvaaosmdesátiletý vdovec, se neochotně přestěhuje do Osla ke své vnučce a jejímu norskému manželovi. Jakožto bývalý mariňák často mluví s přízraky z vlastní minulosti, s přáteli, o které přišel v Pacifiku a se synem, který zahynul ve Vietnamu. Poté co se Sheldon stane svědkem vraždy ženy v domě, ve kterém bydlí, zachrání jejího šestiletého syna a rozhodne se uprchnout. Pronásleduje ho nejen balkánský gang, který má vraždu na svědomí, ale i norská policie. Chce-li Sheldon chlapce ochránit, musí se spolehnout na svůj více než půlstoletí starý výcvik. Uprostřed neznámé a zvláštní krajiny  si tento nevyrovnaný pár, který ani nemluví stejným jazykem, začne budovat pouto, které by je snad jediné mohlo zachránit.

… pro děti a mládež

1.:  JELÍNKOVÁ NOVÁKOVÁ, M.:  Pohádky z kočičího pelíšku.  Brno : CPress, 2015.

Kocourek a myšák se snaží dětem svým příkladem ukázat, že veselá nálada a smích, přátelství, odpouštění chyb, umění poprosit o pomoc a vzájemné pomáhání si, jsou tou správnou cestou ke každému cíli.

2.:  FRY, M.:  Povedená partička. Král Karl. Praha : Knižní klub, 2015.

Nick a Molly musí Karla zastavit, než bude pozdě. Jistá supertajná společnost se totiž rozhodla, že si tohohle naprosto ujetého týpka zvolí do svého čela. Hrozí, že Karl zostudí nejen sebe, ale i celou školu. Všichni budou povinně svačit brambůrky z tofu a řepnou šťávu? To teda fakt ne, díky!

3.: SHAN, D.:  Zom-B. Praha : CooBoo, 2015.

Když se na YouTube objeví první záběry útoků zombií, nikdo jejich pravosti nevěří. I když hrozí, že oživlí mrtví zpustoší celý svět. Avšak pro B je mnohem důležitější, aby přežila na střední škole a vyhnula se svému alkoholickému a tyranskému otci. Když však zombie dorazí až k její škole, B musí vše ostatní hodit za hlavu a snažit se zůstat naživu.                                                                                                        

Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé                                                                                                                  

   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
YHP     3OX   
8   U  F O  RWD
TT3  HJG  35J   
5 L  9  O Q  2T8
RQK     GOT   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti