Dnes má svátek: Ladislav
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ochrana osobních údajů
Facebook
Dokumenty ke stažení
Knihovnické okénko prosinec 2014 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 02. 12. 2014, 12:48

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample ImageVYBERTE SI Z NAŠÍ NABÍDKY NOVINEK NA PROSINEC

,,Kdo nečte, prožije jen jeden život, kdo ale čte, prožije životů tisíce…“

… z populárně-naučné literatury

1.:  FINNANGER, T.:  Tilda - půvabné domácí šití.  Jablůnka nad Bečvou: xooxoo, 2014.

2.:  HRUŠKA, E.:  Boj o pohraničí : sudetoněmecký freikorps v roce 1938.  Praha : Epocha, 2013.

3.:   CÍLEK, R.:  Temné kouty XX. století : ,,velké“ dějiny i ,,obyčejné“ osudy: nacistické ovládnutí Německa a dva podpásové údery proti Československu.  Řitka : Čas, 2014.

4.:  MOTL, S.:  Cesty za oponu času . 4, Šifra Karla IV.: Ztracený poklad Karlovy univerzity a další příběhy z blízké i vzdálené minulosti.  Praha : Eminent, 2014.

5.:  BEDNÁŘOVÁ, L.:  Háčkování 2 : zvířátka,  květiny, doplňky.  Praha : Grada, 2014.

… pro děti a mládež

1.:  ROLAND, H.:  Gumičkománie : návody na ozdoby z barevných gumiček.  Ostrava : Bookmedia, 2014.

2.:  PECINA, P.:  Nauč mě poznávat zvířátka.  Praha : Axióma, 2013.

…z beletrie

1.:  GOLDSTEIN, B.:  Šalamounův prsten.  Praha : Knižní klub, 2014.

Rok 1447. Na Řím prší krev. Zlověstné znamení zvěstuje neodvratnou smrt papeže Evžena IV. Ten ještě stačí pověřit Alessandru d´Ascoli pátráním po legendárním pečetním prstenu krále Šalamouna, který svému držiteli propůjčuje nepředstavitelnou moc. Kolem Alessandry najednou umírají její  přátelé, jako by je stihla nějaká kletba. Ona sama je zaživa pohřbena, když se vedle ní zřítí klenba v katakombách. Podaří se jí uniknout, ale nebezpečí ještě  zdaleka není zažehnáno. Inkvizice Alessandru a jejího milence Jarda obviní z vraždy papeže. Alessandřina hranice už začíná hořet...

2.:  MORAN, M.:  Koruna císařovny Josefíny.  Frýdek-Místek : Alpress, 2014.

Napoleon je na vrcholu moci, jen v soukromí se mu nedaří, manželka Josefína není s to dát mu dědice. Rozvede se s ní a bez okolků prohlásí, že je třeba ,,oženit se s břichem, které mu přinese děti“. A tím je rakouská arcivévodkyně Marie Luisa. Císař ji šokuje, jeho záchvaty hněvu ji děsí, ale když  porodí syna, nastane zvrat, jaký nikdo neočekával...

3.:  DeMILLE, N.:  Noční pád.  Praha : K, 2014.

Bud Mitchell a Jill Winslovová si jenom chtěli zpestřit mimomanželskou aférku a při západu slunce na pláži natočit vlastní lechtivý film. Pak najednou oblohu rozjasnil mohutný výbuch, pár rychle popadl kameru a zmizel, než na místo stihla dorazit policie. Havárie letu 800 se později připíše technické závadě, pro Johna Coreyho a jeho manželku Kate Mayfieldovou, členy elitní protiteroristické jednotky, však případ není uzavřen ani po pěti letech. Vydávají se hledat důkaz, který by potvrdil, že údajné selhání techniky bylo jen zástěrkou – ne každý si však přeje, aby těžko uvěřitelný videozáznam spatřil světlo světa. 

4.:  COELHO, C.:  Nevěra.  Praha : Argo, 2014. 

Linda vede zdánlivě dokonalý život, má milujícího zámožného manžela, dvě úžasné děti a jako úspěšná novinářka pracuje v prestižním ženevském listu. Znenadání však přijde okamžik pravdy a Linda si během jednoho interview uvědomí, že její zajištěný, snadno předvídatelný život je jen nudný stereotyp a ona sama že místo štěstí  už dlouho cítí apatii a nudu.

5.:  KEENAN, S.:  Zlomená.  Frýdek-Místek : Alpress, 2014.Co všechno se musí stát, aby si někdo všiml čtyřleté holčičky, od narození týrané vlastní matkou, až malá částečně ohluchla a oslepla, potom zneužívané otčímem a jeho kumpány, často zbité s nelidskou krutostí do bezvědomí… Čas běží a násilností neubývá. Je neuvěřitelné, jak lhostejné může být okolí včetně úřadů, a když zoufalé děvče najde odvahu někomu povědět, co se děje, nikdo jí nevěří.

6.:  BLUCHA, V.:  Velký požár.  Opava :  Matice slezská, 2014. Historický obraz ze života v Krnově v 18. století zachycuje řadu událostí, které vrcholí ničivým požárem města v roce 1779.

7.:  VONDRUŠKA, V.:  Husitská  epopej. I, 1400-1415 – za časů krále Václava IV.  Brno : Moba, 2014.

První díl sedmidílné ságy, která bude pojednávat o slavném a pohnutém 15. století v Českém království. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě. První díl se odehrává v letech 1400 až 1415. V té době se rodina Prokopů rozdělí, část se usazuje v Praze, zbytek zůstává v rodných jižních Čechách. Kniha popisuje život na dvoře krále Václava, prostředí pražské univerzity, mládí Jana Žižky, bitvu u Grunwaldu a také počátky reformačního hnutí a upálení mistra Jana Husa.

… pro děti a mládež

1.:  PEROUTKOVÁ, I.:  Anička v Austrálii.   Praha : Albatros, 2014.

Jednou večer tatínek oznámí Aničce novinu – jede na kongres do daleké Austrálie. Ale nejúžasnější je, že Anička s babičkou poletí s ním! Nadšená Anička se těší, určitě ji tam čekají nádherné zážitky, a navíc uvidí exotické rostliny, klokany, papoušky a medvídky koala! Svůj deník si tentokrát povede jako opravdová cestovatelka. A Anička u protinožců skutečně prožije spoustu nevšedních dobrodružství a setkání.

2.:  BREZINA, T.C..:  Případ pro tebe a Klub Tygrů. Ostrov děsivých goril.  Praha : Fragment, 2014.Poklidnou výletní plavbu po moři pokazí náhlá bouřka a zažene člun s Biggi, Lukem a Patrikem na záhadný ostrov, o kterém se vypráví strašidelné historky. Když najdou jeskyni a v ní zamčenou mříž, vyděsí je ohlušující řev, a před nimi se objeví přízračně bílé gorily. Kamarádi z Klubu Tygrů uprchnou, ale záhada jim nedá spát. Má tajemná jeskyně něco společného s nedávnými loupežemi, které zatím nikdo nevyřešil? Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!

3.:  BENTON, J.:  Můj milý deníčku : příběhy z Mackerelské základní školy. Fakt nejsou kluci z jiné planety?  Praha : Fragment, 2014.

Jsem Jamie a uzavřela jsem s Isabelou nejšílenější sázku svého života. Kdo prohraje, musí políbit Paula Pagora, který má obličej plný beďarů. To nepřežiju! Taky se děje něco divného. Kluci asi fakt nejsou z jiný planety. Začala jsem totiž těmhle záhadným tvorům rozumět. Mám pro to jediné vysvětlení – získala jsem nadpřirozené schopnosti neboli superschopnosti!                                                                                                            Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé          

   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
FT4     Q9T   
C 4  6  6 L  WBY
R3Q  OII  G M   
6 4  7  W C  TLY
WW2     62O   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2019 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti