"
Dnes má svátek: Ilona
Aktuality
Doporučujeme
Dospělé oddělení
Dětské oddělení
Poplatky za služby
Půjčovní doba
Knihovní řád
Fotogalerie
Zajímavosti
Jak šel čas
Kontakty
Kde nás najdete?
ON-LINE KATALOG
MVS
Odkazy
E-knihy ke stažení
Ptejte se knihovny

hledej
Knihovnické okénko na listopad 2014 | Tisk |
 

Napsal Bc. Jakub Rybár, v 13. 11. 2014, 00:00

Publikováno v : Hlavní sekce, Doporučujeme

Sample Image Vyberte si z naší nabídky nových knih na listopad 

 ,,Tolik knih jako knihovna doma mít prostě nemůžete…“

Knihovnické okénko aneb Novinky v knihovně v listopadu

… z populárně-naučné literatury

1.:  EVANS, S.:  Machiavelli pro mámy : zásady úspěšné vladařky, aneb,  Jak vychovávat děti.  Praha : Ikar, 2014.

2.:  TEPPERWEIN, K.:  Krize jako šance.  Bratislava : Noxi, 2013.

3.:   KOLÁČEK, L.Y.:  13. komnaty Andreje Babiše.  Praha : Petrklíč, 2014.

4.:  KIYOSAKI, R. T.:  Velká kniha realitního byznysu : opravdové zkušenosti  předních makléřů : překonejte strach, vytvořte finanční budoucnost.  Praha : Pragma, 2012.

5.:  TOUŠLOVÁ, I.:  Toulavá kamera 18.  Praha :  Freytag § Berndt, 2014.

…z beletrie

1.:  HORNBY, N.:  Dlouhá cesta dolů.  Praha : BB art, 2014.

Silvestr na střeše věžáku Toppers´House na severu Londýna, oblíbeném místě sebevrahů. Čtyři neznámí lidé mají zanedlouho zjistit, že skoncovat se životem naprosto není soukromá záležitost, jak si původně představovali. Čtyři neznámí lidé, kteří byli ještě před chvílí přesvědčeni, že jsou sami a se vším  skoncují, se rozdělí o pizzu a dají se do řeči. Jsou každý jiný, ale vzájemnost v bezvýchodnosti jejich bolestí je natolik sblíží a dokáže posílit a donutí alespoň k úvaze o jiném řešení.

2.:  Deník politika : persona non grata.  Praha : Malý princ, 2014.

Strhující a leckdy až nevěřitelný fiktivní deník skutečného politika. Autor, který si přeje zůstat v anonymitě, velmi otevřeně a bez obalu popisuje praktiky v zákulisí vrcholné politiky. A vy se nebudete stačit divit.

3.:  LORENTZ, I.:  Lvice.  Praha : Knižní klub, 2014.

Itálie, 14. století. Rodina mladé šlechtičny Kateřiny padne za oběť rozsáhlé intrice a dívka je nucena probíjet se životem na vlastní pěst. Bratranec Fabricio Borelli od ní chce údajně odkoupit žoldnéřskou rotu, kterou podědila. Kateřina však záhy začne Fabricia podezřívat, že měl se smrtí jejího otce a bratra něco společného, a vede své vojsko do bitvy sama. Pod brněním bojovné lvice ale tepe srdce ženy toužící po lásce, jíž hrozí, že podlehne kouzlu ctitele z nepřátelského tábora..  

4.:  PAROT, J.-F.:  Spiknutí v ulici Bílých plášťů.  Praha : Brána, 2014. 

V roce 1761 se mladík Nicolas Le Floch vypravil z rodné Bretaně, aby vstoupil do služeb pana de Sartine, šéfa tajné policie Ludvíka XV. V Paříži, městě zločinu, se vše točí kolem požitků, loupeží a vražd. S první vraždou se Nicolas ocitne v samém středu zvráceností města. Setkává se se zkorumpovaným komisařem, počestnou manželkou, jež bývala obyvatelkou veřejného domu, s katem a zároveň soudním lékařem v márnici… Ale co když ho vyšetřování zavede do blízkosti samotného krále a paní de Pompadour?

5.:  HALLO, R.:  Utěšitelky.  Praha : Brána, 2014.

Hlavní hrdinka románu Mej-an sdílí osud statisíců čínských dívek, které Japonci po roce 1937, po okupaci Číny, zavřely do bordelů a donutili je poskytovat sexuální služby japonským vojákům. Mej-an se nakonec podaří utéct, ale nemá se kam vrátit. Její vlastní rodina ji zavrhne. Po válce zažaluje spolu s ostatními ženami japonskou vládu, aby se konečně domohly spravedlnosti.

6.:  RYTÍŘOVÁ, H.:  Jsem mrtvý, neplačte.  Praha :  Mladá fronta, 2014.

Fanda pracuje na pitevně jako kreslíř preparátů, má obsáhlou chudou rodinu a vášnivou milenku a neustálou chuť na rum, která ho pomalu ale jistě ničí. Když je v Sarajevu zabit arcivévoda Ferdinand a Rakousko vyhlašuje mobilizaci, ani ho nenapadne narukovat a ukrývá se u své milenky. Je ovšem vystopován svým synem, udán a poslán na východní frontu. Zde je přidělen k sanitní službě, se svým oddaným psem absolvuje mnoho válečných anabází  a posléze se na frontě setkává i se svým synem…Dojemný příběh z 1. světové války je inspirován skutečným příběhem.

7.:  JONASSON, J.:  Analfabetka,  která uměla počítat.  Mladá Boleslav : Panteon, 2014.

Nombeko začala pracovat v pěti letech jako vynašečka latrín na předměstí Johannesburgu, v deseti letech osiřela. Nic nenasvědčovalo tomu, že by neměla prožít svůj život v jedné z chatrčí největší chudinské čtvrti světa a pak tu předčasně umřít, nikým nepostrádaná. To by ale nebyla Nombeko – analfabetka, která uměla počítat. Osud i její talent ji zavedou až do mezinárodní politiky, na druhou stranu zeměkoule, ke dvěma identickým a zároveň velmi odlišným bratrům. Během jejího dobrodružného putování se jí podaří zamotat hlavu agentům nejobávanější tajné služby nebo být unesená ve špinavém náklaďáku na převoz brambor. A tím to zdaleka nekončí…

… pro děti a mládež

1.:  MEDDOUR, W.:  Wendy Quillová je celá špatná.   Praha : Fortuna Libri, 2014.

Je moc těžké dělat POŘÁD všechno správně. Občas se mi něco trošku nepovede. Jako když jsem na rozjetém kole prosvištěla za roh a trošku porazila jednu paní, nebo když mi duch v sestřině pokoji náhodou vpustil její absolutně tajný deník rovnou do dlaní!  Jmenuju se Wendy Quillová a tohle je vyprávění o mých tak trochu hrozných nehodách. Ale nebojte se, nakonec všechno dobře dopadne!

2.:  BOSWELL, E.:  Magie v utajení.  Praha : BB art, 2011.

Sophie a Katy by měly být nepřítelkyně na život a na smrt. Čarodějka a lovkyně čarodějnic se přece nemůžou kamarádit! Jestli chtějí svoje přátelství uchránit před světem, musí udělat všechno pro to, aby svojí rodině či kamarádům neprozradily nic o svých zvláštních schopnostech. Jednoho dne ale Sophiina babička za záhadných okolností zmizí a dívky jsou ochotné udělat cokoli, aby ji našly. Podaří se jim udržet magii v utajení a vyváznout z tohoto dobrodružství se zdravou kůží?

3.:  BLYTON, E.:  Tajemný cirkus.  Praha : Albatros, 2014.

Proč Bill přivedl rozmazleného a nafoukaného Gustava, aby s nimi strávil prázdniny? Jack od první chvíle tušil, že budou problémy. Brzy se děti dozvědí, že Gustav, pravým jménem Aloysius Gramondie, pochází ze zamě Tauri-Hessia a je ve skutečnosti princem na zapřenou! Když jsou Gustav, Filip, Dina a Lucka uneseni, Jack, jediný z party, najde pomoc v cirkuse. Stopy vedou do vzdálené země, kde se chystá spiknutí, jež má za cíl zabít krále!            

                                                                                              Olga Hulínová, vedoucí půjčovny pro dospělé                      

   
Citovat článek na svých stránkách
Podobné články

Komentáře uživatelů  
 

Průměrné hodnocení

 


Přidej komentář
Jméno
e-mail
Nadpis  
Komentář
 
Dostupné znaky: 600
   Chci být informován e-mailem o dalších komentářích
  Bezpečnostní otázka (ochrana proti spamu):
AWX     BPL   
 9  8  2   SRR
 A  D12  FXG   
 W  5  D 7  H9Q
 B     2Q5   
   
   

Zatím žádné komentářemXcomment 1.0.6 © 2007-2018 - visualclinic.fr
License Creative Commons - Some rights reserved
Už jste navštívili náš nový facebook?
 
Už jste navštívili náš nový on-line katalog PORTARO?
 
Vize budoucnosti